2005. március. 10. 08:22 MTI Utolsó frissítés: 2005. március. 10. 08:25 Kult

Művészetek Palotája: 25 milliárddal kevesebbet fizet az állam

A tervezettnél mintegy 25 milliárd forinttal kisebb lesz az állami kötelezettségvállalás a Művészetek Palotájának fenntartására és üzemeltetésére - közölte a kormányszóvivő szerdán Budapesten, a kabinet ülését követő sajtótájékoztatón szerdán.


"A tárgyalásos közbeszerzési eljárás befejeztével az eredeti verzióban szereplő 97,9 milliárd forinthoz képest csak 73,54 milliárd forint lesz a Művészetek Palotájához kapcsolódó tétel" - közölte László Boglár.
   
Hozzátette: a kisebb állami kötelezettségvállalás, amely mintegy háromnegyede a költségvetésben meghatározott maximális összegnek, fedezni tudja a szolgáltatási tevékenységet.
   
Kérdésre válaszolva a kormányszóvivő azt mondta, a szolgáltatások tartalma, mennyisége és minősége nem változik, egyszerűen a keretösszeghez képest kisebb összegű ajánlat érkezett a Művészetek Palotája fenntartására és üzemeltetésére.
   
A kormány szerdai ülésén felhatalmazást adott a kulturális tárca vezetőjének, hogy a tárgyalásokat fejezze be a közbeszerzési eljárást illetően, és PPP konstrukcióban - a magán- és a közszféra együttműködésével - megvalósuló szolgáltatásvásárlási szerződést kössön, a pénzügyminiszter ellenjegyzésével.
   
A Magyar Narancs című hetilap januárban írt arról, hogy a Művészetek Palotájának beruházása egy szerződésmódosítással 31,2 milliárdosból 100 milliárdosra változott.
   
A beruházó TriGránit Fejlesztési Rt. elnöke, Demján Sándor február elején sajtótájékoztatón azt mondta, a magánszféra egy helyett három évtizeden át teljes körű üzemeltetést vállal, ez magyarázza a törvényben felső határként szabott 97,9 milliárd forintos, beruházásra és működtetésre vonatkozó állami
kötelezettségvállalást.
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.