2005. február. 01. 13:07 MTI Utolsó frissítés: 2005. február. 01. 13:58 Itthon

Demján: a Művészetek Palotája olcsón épül

A budapesti Művészetek Palotája a világon bárhol létesülő hasonló épületegyüttesnél olcsóbban valósul meg - jelentette ki Demján Sándor, a TriGránit Fejlesztési Rt. elnöke kedden.

A IX. kerületi létesítményben tartott rendkívüli sajtótájékoztatón a kivitelező hangsúlyozta: a költségek itt legalább 15 százalékkal alacsonyabbak, mint a máshol megvalósuló beruházásoknál.

A Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériuma (NKÖM), a fejlesztő Duna Sétány Székház Kft., a TriGránit csoport tagja és a szakmai működtetésért felelős Művészetek Palotája Kft. a beruházásról a sajtóban megjelent téves információk miatt hívott össze közös, rendkívüli sajtóértekezletet.

A Magyar Narancs szerint a beruházás számlája egy szerződésmódosítással 31,2 milliárdosból 100 milliárdossá emelkedett, tájékoztatást kért azokról a megállapodásokról, amelyeket az NKÖM és a TriGránit érdekeltségi körébe tartozó cégek kötöttek.

A magát "becsületes építőmesternek" nevező Demján Sándor felszólította az oknyomozó újságírókat: óvják és féltsék az adófizetők pénzét, hasonlítsák össze a Művészetek Palotája és bármely más országban épülő hasonló létesítmény költségeit.

Az üzletember "felajánlotta", a TriGránit kifizeti a különbözetet, ha valaki olyan, hasonló beruházást talál a világon, amelynek költségeinél a Művészetek Palotája nem olcsóbb 15 százalékkal. "Miért nem hiszik el önök, hogy vannak olyanok, akiket érdekel az, hogy milyen lesz Magyarország?" - tette fel a kérdést, megjegyezve: ez nem az írók és pártpolitikusok kiváltsága.

Benedek András, az NKÖM közigazgatási államtitkára azt hangsúlyozta: gyorsan megépült egy világszínvonalú nemzeti kulturális intézmény, amelynek a magyar kultúrára felbecsülhetetlen hatása lesz.

Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2024. november. 28. 10:09

Felesleges kényeskedni a függetlenség miatt – a bírókat képviselő OBT elnöke a kormány alkujáról

Két lehetőség volt: vagy nincs pénz, vagy pedig van, de akkor alá kell írni a papírt – így magyarázta a HVG információi szerint egy belső értekezleten Szabó Péter, az Országos Bírói Tanács elnöke, miért ment bele a kormány diktálta megállapodásba. Beszédének több forrásból hozzánk eljutott átirata szerint azt mondta, felesleges kényeskedni a bírói függetlenség miatt.