2004. december. 16. 08:54 Utolsó frissítés: 2004. december. 16. 08:56 Kult

Nemzeti: nincs díjazott a drámapályázaton

Nem ítélt oda egyetlen díjat sem a Nemzeti Színház idei drámapályázatán a 101 érvényes pályaművet elbíráló zsűri.

A zsűritagok - Babarczy László, Balikó Tamás, Fodor Géza, Jordán Tamás és Spiró György - döntése nyomán ugyanakkor elismerésben és 250-250 ezer forint pénzjutalomban részesült Orbán János Dénes erdélyi költő A magyar Faust című verses darabjáért, valamint B. Pap Endre A sárga ház című színművéért, amely egy Van Gogh-történet.
   
A Nemzeti Színház februárban hirdette meg pályázatát, amelyre szerzőként egy munka volt benyújtható, de az bármilyen műfajban, témában és terjedelemben.
   
A kiírás szerint - az előző évhez hasonlóan - minden olyan magyar nyelvű színdarab részt vehetett a versengésen, amely még nem jelent meg nyomtatásban, nem mutatták be színpadon, nem nyert díjat korábbi drámapályázatokon, illetve a mű előadási vagy közlési jogával más intézmény nem rendelkezett.
   
A szeptember 15-én zárult pályázatra érkezett munkákat a teátrum dramaturgiai munkatársai előzsűrizték és hat művet ajánlottak a zsűri figyelmébe. A végső döntést hozó öttagú grémium azonban nem osztott ki semmilyen díjat.
   
Az első díj összege - amennyiben odaítélték volna - kétmillió, a második helyezetté egymillió forint lett volna, a két harmadik díjjal fél-fél millió forint járt volna. A Nemzeti Színház korábban azt is közölte, hogy az arra érdemesnek minősített, djazott darabokat bemutatja.
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.