2003. május. 15. 15:18 Utolsó frissítés: 2004. november. 22. 12:00 Kult

Ismertették a Sziget 2003 fesztivál programját

Az idén július 30. és augusztus 6. között rendezik meg a Sziget fesztivált a budapesti Hajógyári-szigeten. A programokat ismertető csütörtöki sajtótájékoztatón elhangzott, hogy az idén hozzávetőleg 1,2 milliárd forintból gazdálkodó rendezvény nagyszínpadán többek között fellép a Massive Attack, a Morcheeba, a Moloko, az Asian Dub Fundation, a Slayer, a De Phazz és Shaggy.

A Világzenei Nagyszínpadon a hazai előadókon kívül koncertet ad Ibrahim Ferrer, a Varttina és Shane McGowan is. Az elektronikus zenéket kedvelők többek között Paul van Dyk, Goldie, Armand van Helden és DJ Rush produkcióját élvezhetik majd. A Sziget fesztivál programkínálatában szerepel a Strange Fruit nevű ausztrál utcaszínház, a guineai Circus Baobab akrobatikus táncelőadása, új programhelyszín lesz a divatot középpontba helyező Trend Sziget és az Octopus nevű összművészeti központ.
A szervezők közlése szerint az idén - az infrastrukturális beruházások mellett - a programok és a szolgáltatások minőségének további fejlesztésére helyezik a hangsúlyt. Ezek közé sorolták a fokozottabb porvédelmet, a zuhanyzók számának jelentős bővítését, a közvilágítás javítását. Jobban odafigyelnek majd a szelektív hulladékgyűjtésre, illetve a környezetvédelemre.
A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a tavalyihoz képest kisebb arányban emelték a jegyek árát. A napijegyért 3500 forintot kell majd fizetni, az elővételben megvásárolt hetijegy pedig - a vétel időpontjától függően - akár már négy napijegy áráért kapható lesz. (MTI)
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.