Állítólag nagyvonalú végkielégítéssel bocsátják őket az útjukra.
A Meta, a Facebook, a WhatsApp és az Instagram tulajdonosa globális munkaerő-állományának mintegy 5 százalékát bocsátaná el. Mark Zuckerberg vezérigazgató feljegyzésében arról írt, hogy megszünteti a „gyengén teljesítők” munkáját, ugyanis nagyon intenzív évre lehet számítani.
A Meta legfrissebb pénzügyi jelentése szerint szeptember végén 72 ezer embert foglalkoztatott világszerte, vagyis 3600 dolgozót érinthet a tervezett leépítés. A cég azt tervezi, hogy az év folyamán új embereket vesz fel a szerepkörök betöltésére – írja a Guardian.
A bejelentés néhány nappal azután történt, hogy a Meta kijelentette, hogy megszünteti a tényellenőrző csoportokat, és előtérbe helyezi a szólásszabadságot, illetve emellett megszünteti a sokszínűséget, egyenlőséget és befogadást előirányzó programjait.
Azokat az amerikai Meta-alkalmazottakat, akiket a leépítések érintenek, várhatóan február 10-ig értesítenek, míg a többi országban dolgozókat egy későbbi időpontban. „Úgy döntöttem, hogy magasabbra teszem a lécet a teljesítménymenedzsment terén” – írta Zuckerberg a feljegyzésben. „Ez egy intenzív év lesz, és biztos akarok lenni abban, hogy a legjobb emberek vannak a csapatunkban” – tette hozzá.
A leépítés csak azokat az alkalmazottakat érintik, akik elég hosszú ideig dolgoznak a Metánál ahhoz, hogy teljesítményüket értékelni lehessen. Zuckerberg szerint a vállalat a korábbi leépítésekkel összhangban „nagyvonalú végkielégítést biztosít” azoknak, akiktől megválnak.
A Meta részvényei kedden 2,3 százalékot estek, folytatva az előző napon megkezdett csúszást. A vállalatot széles körű bírálat érte azon döntése miatt, hogy megszünteti a tényellenőrzők munkáját, és a felhasználókra bízza a problémás tartalmak megjelölését.
Sok más technológiai vállalathoz hasonlóan a Meta is komoly összegeket fordított, illetve fordít mesterséges intelligenciával kapcsolatos projektekre, és Zuckerberg azt mondta, hogy ezentúl „a világ néhány legfontosabb technológiájára” fog összpontosítani.