Nyrt.-ből zrt.-vé alakulnak, szerintük saját erőből is képesek lesznek finanszírozni a fejlesztési terveiket.
Véglegessé vált a Kulcs-Soft cégformaváltása, a rendkívüli közgyűlés határozata értelmében a cég néhány hónapon belül zártkörű részvénytársaságként folytatja működését – közölte a társaság hétfőn. Ez azzal is jár, hogy eltűnnek a magyar tőzsdéről.
Hogy erre készülnek, azt már augusztus közepén közölték, de a kivonulás konkrét meglépéséhez szükség volt a közgyűlési határozatra, mely tehát most született meg.
A tőzsdei kereskedéstől való elfordulás előzménye hétfői közleményük szerint az, hogy a tulajdonosok és a menedzsment megállapította: a kitűzött bővülési és fejlesztési tervek finanszírozását saját erőből is képesek lebonyolítani, így nem érzik indokoltnak, hogy a cégrészvények a továbbiakban nyilvános kereskedésben maradjanak.
Az éves osztalékkifizetésről a rendes közgyűlés már áprilisban döntött, ezt követően hívta össze az igazgatóság a rendkívüli közgyűlést, amely szeptember 16-án nagy többséggel fogadta el a cégvezetés előterjesztését a nyílt kereskedésben lévő részvények kivezetéséről és a cégforma zártkörű részvénytársasággá történő átalakításáról.
A hivatalos közgyűlési határozatot követően, a részvények társaság általi megvásárlása a törvényileg meghatározott folyamat és részvényárfolyam mellett történik meg azon részvényesek esetén, akik élni kívánnak ezzel a lehetőséggel. „12 milliárd forintot is meghaladó cégértéken vásárolja majd meg a Kulcs-Soft a részvényeit – ez pedig mindenképpen a legnagyobb, magyar magántulajdonban lévő piaci szereplők közé emeli a céget az IT-szektorban” – mutat rá egy fontos részletre Szabó Ervin, a Kulcs-Soft vezérigazgatója.
A Kulcs-Soft még februárban azzal került be a hírekbe, hogy alapítója trükközött a tőzsdén, ezért a Magyar Nemzeti Bank 100 millió forint piacfelügyeleti bírságot szabott ki rá, illetve feljelentést is tett a Fővárosi Főügyészségen tiltott piacbefolyásolás bűncselekményének gyanúja miatt. A társaság alapítójával és vezérigazgatójával 2021-ben beszélgettünk a cégnél akkor levezényelt generációváltás kapcsán. Az interjúban Kulcsár Tibor alapító azt is elárulta, miért léptek tőzsdére 2009-ben.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.