Komoly vizsgálatot kellett a Médiatanácsnak lefolytatnia egy nézői bejelentés alapján: vajon a tévé felelőssége-e, ha egy meccs élő adásában hallatszik, amint a szurkolók egymást, a bírót, az ellenfelet, meg persze az Újpestet szidják.
Veszélyes volt-e a kiskorúak védelme szempontjából a február 28-i Debrecen–Ferencváros Magyar Kupa-nyolcaddöntő? Ezt az izgalmas kérdést kellett megvizsgálnia a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság Médiatanácsának egy nézői bejelentés alapján. Persze nem azért, mert annyira szörnyű volt a meccs, hanem azért, mert egy néző sérelmezte, hogy a meccset figyelő gyerekek csúnya szavakat hallhattak az élő közvetítésben.
Izgalmas pillanat lehetett, amikor az NMHH valamelyik munkatársa megkapta a feladatot, folytasson le egy vizsgálatot, a tévé hibája-e, hogy csúnya szavakat lehetett hallani az élő adásban. De a szabály az szabály, a nézői bejelentéseket komolyan kell venni, így aztán megindult a nagy erejű tényfeltáró nyomozás.
És miután minden körülményt figyelembe vettek és alaposan mérlegeltek, írásba adták a hivatalos határozatot: nem, egy élőben közvetített sportesemény hangsávját nem képes szerkeszteni még a legjobb tévés dolgozó sem az adásba kerülés másodpercében. Sőt – ezt is meg kellett vizsgálni –, még az sem állt a műsorszerkesztők módjában, hogy amikor rájöttek arra, hogy trágár szavak fognak elhangozni a műsorban, akkor villámgyorsan áttegyék egy olyan idősávra, amikor gyerekek már nem nagyon vannak a tévé előtt.
Így aztán mindenki megnyugodhatott: nem indult hatósági eljárás a médiaszolgáltatóval szemben.