Vállalkozás hvg.hu 2024. január. 17. 19:50

Több mint félmilliárd forintnyi kártérítést fizetett brit utasoknak a Wizz Air ügyfélpanaszok miatt

A döntés az Egyesült Királyság Polgári Légiközlekedési Hatósága (CAA) és a Wizz Air között 2022 óta tartó ügyfélpanasz vita utolsó lépése.

1,24 millió fontot, azaz több mint 550 millió forintot fizetett vissza az utasoknak a Wizz Air az Egyesült Királyság Polgári Légiközlekedési Hatósága (CAA) által indított végrehajtási intézkedés miatt, írja a SimpleFlying.com.

A kifizetésre tavaly nyáron került sor, miután nagyszámú utaspanasz érkezett, és 25 ezer kártérítési igényt vizsgáltak újra. Ebből 6 ezren kaptak extra kifizetést is. A CAA fogyasztóvédelmi igazgatója úgy nyilatkozott, ez jó hír az utasok számára a Wizz Air pedig együttműködő volt a vizsgálat során. A hatóság jelentése szerint kielégítően zárult a folyamat.

A magyar fapados társaság és a hatóság már 2022 óta vitában álltak a megnövekedett panaszok miatt.

2022 júliusa és szeptembere között háromszor nagyobb valószínűséggel nyújtottak be panaszt az Egyesült Királyság utasai a Wizz Airhez, mint más olyan olcsó óriáscégekhez, mint az easyJet vagy a Ryanair. A csúcsot akkor érték el, amikor egymillió brit utasra átlagosan 811 panasz érkezett. 2023-ban indították el az eljárást a Wizz Airrel szemben.

Az intézkedés azért is indult el, mert a panaszok többsége azt kifogásolta, a légitársaság nem nyújt az utasoknak jogaiknak megfelelő segítséget fennakadás esetén.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.