Szó sincs arról, hogy visszaélnének a monopolhelyzettel, állítja a horvát olajvezetékeket működtető cég, és szerintünk ezt a Mol-vezér is jól tudja, aki a minap sokallta a horvátok által az olajvezetékekre megszabott tranzitdíjat. A horvátok szerint méltányos áron mérik a szállítást.
Határozottan visszautasította Hernádi Zsolt Mol-vezér minapi szavait a horvát olajvezetékeket üzemeltető Jadranski naftovod (Janaf) a horvát Index.hr-en idézett közleményében. A Janaf szerint a szállítási díjak kiszámításánál olyan ellenőrzött módszertant alkalmaznak, amellyel minden felhasználó felé biztosítható az egyenlő bánásmód, és nem az egyes jogi személyekhez, hanem a csővezetékben meglévő részesedésükhöz kapcsolódik, amivel szerintük a Mol is tisztában van.
Hernádi Zsolt a minap az magyar Indexnek adott interjúban a horvátok monopolhelyzettel való visszaélésére hivatkozva igyekezett igazolni, hogy miért nem racionális lépés csökkenteni Magyarország kitettségét az orosz olajnak. A vezérigazgató azt mondta, hogy a horvátok által meghatározott tranzitdíj még mindig a négyszerese a „méltányos piaci árnak”.
A horvátok jelezték, régi és megbízható partnerei a Molnak, és biztosítják a stabil olajszállításokat, mind Magyarország mind Szlovákia felé.
Mol-vezér: Hatalmas tévedésnek tartom, ha egy kormány azt gondolja, hogy a piac minden lépését képes szabályozni
„Magyarországon korábban kiszámítható gazdaságpolitika volt, ez az időszak 2020-ig, a Covid-járvány betöréséig tartott. Ezt kellene visszahozni" - véli Hernádi Zsolt.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.