Az elmúlt hónapokban állandó témává váltak az internetes csalások – van azonban egy magyar startup, amely már évekkel ezelőtt rájött, hogy a kérdés hamarosan sokaknak lesz fontos. Üzleti podcastunk vendége a csalás elleni globális startup SEON társalapítója, Kádár Tamás volt.
Még nincs 30 éves, de a startupot, melynek társalapítója, több mint 500 millió dollárra taksálják: üzleti podcastunk vendége ezen a héten Kádár Tamás volt, akivel végigvettük a Seon történetét és megnéztük, mennyire ideális környezet Magyarország a világ fintech-elitjébe igyekvőknek. Csatári Flóra Dóra és Dzindzisz Sztefan pedig ezen a héten is elhozták a legérdekesebb céges témákat – a WeWork bukását és a közelgő Black Friday őrületét.
Kövesse és hallgassa meg a HVG Podcastok műsorait az alábbi platformok bármelyikén: Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, SoundCloud, YouTube
Vagy iratkozzon fel a Mérlegen csatornájára itt: Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts
- 0:00: Tartalomjegyzék
- 0:50: Közeleg a Black Friday: mire érdemes odafigyelni, hogyan húznak le minket a webshopok és a jó marketing, honnan ered ez az egész?
- 6:09: Befuccsolt a WeWork – befuccsolt a co-working is? Miért nem szabad hinni továbbra sem a csillagokat leígérő startuppereknek? (Kikacsintás a törzshallgatóknak)
- 20:47: A stúdióban Kádár Tamás, a SEON társalapítója. 28 évesen már a Forbes-listán van – ő az egy az egymillióból, akinek bukások nélkül jött a nagy siker?
- 23:00: Mit csinált korábban? Mindig is vállalkozni akart?
- 25:54: Mennyit kellett alkalmazkodni ahhoz, hogy a Seon ne legyen bukás?
- 27:01: Miért ő képviseli a céget a médiában, miért látható kevésbé a másik társalapító?
- 29:27: Kire tudtak támaszkodni induláskor? Hogyan indult a Seon?
- 31:39: Külföldön miben nyújtanak több segítséget vállalkozóknak?
- 32:42: Még egyetemistaként kaptak egy lehetőséget Berlinből a vállalkozással, mégis maradtak és előbb megcsinálták a diplomájukat. Miért?
- 35:25: Honnan jött az ötlet és mennyi idő telt el annak megszületése és megvalósítása között? Hogyan jött szembe a csalás?
- 37:21: Hogyan szerezték az első nagy ügyfelet?
- 39:57: Hogyan működik a technológia? Miben több egy email-ellenőrzőnél?
- 41:36: Hogyan lehet ennyi adatot ilyen gyorsan, biztonságosan kezelni?
- 43:40: Kik az ügyfeleik most?
- 44:51: Mire elég 10 millió dollár?
- 51:25: Hol tart most a csalás elleni szoftverek piaca? Befelé megyünk, vagy már a nagy játékosok húzgálják a szálakat?
- 54:06: Milyennek látja a hazai vállalkozói környezetet más országokhoz, régiókhoz képest?
- 57:51: Mennyire lehet idecsábítani/hazacsábítani embereket?
- 1:00:51: Mi a legjobb és legrosszabb tanács, amit valaha kapott vállalkozóként?
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.