Vállalkozás hvg.hu 2023. április. 14. 12:55

Dzsudzsák Balázs kiszállt az egészségügyi cégéből

Ez volt a leginkább prosperáló vállalkozása a focistának.

Dzsudzsák Balázs kiszállt az egészségügyi cégéből – vette észre az Mfor.

A válogatottságtól már visszavonult, jelenleg a DVSC-ben játszó focista 2019-ben többedmagával hozta létre a humán egészségügyi ellátással foglalkozó Rába Medical Centert és a vagyonkezeléssel foglalkozó Rába Medical Invest Kft.-t. Aztán az utóbbi beleolvadt az egészségügyi cégbe, annak leányvállalataként működött tovább.

A Rába Medical Centerre tavaly érkezett egy vételi ajánlat, aminek hatására Dzsudzsák az összes tulajdonostársaival (név szerint Vörösbaranyi Józseffel, Majzik-Gérnyi Katalinnal, Szekér Zoltánnal és Soós Imrével) együtt úgy döntött, hogy eladja a részesedését.

A vevő, aki így a teljes céget megszerezte, nem más, mint a győri Széchenyi István Egyetem.

(Az egyetemet fenntartó alapítvány kuratóriumában korábban ott ült Szijjártó Péter külügyminiszter is, aki baráti viszonyt ápol a focistával.) A korábban Veresegyházán található cégszékhely pedig átkerült Győrbe.

A tulajdonosváltozás március 13-i dátummal történt meg, amit a cégbíróság március 29-én jegyzett be a cégkivonatba.

Az Mfor szerint ezzel Dzsudzsák, akinek többféle üzleti érdekeltsége van, az anyagilag legjobban teljesítő társaságban birtokolt tulajdonrészétől vált meg. A Rába Medical Center már 162,7 milliós bevételt ért el, melyből valamivel több mint 47 milliós tiszta nyereség maradt.

A lap arra is emlékeztet, hogy az eladás után már csak két cége maradt Dzsudzsáknak: a 2017-ben alapított, sportszer-kiskereskedelemmel foglalkozó DB7.hu Kft., valamint a 2020 őszén többedmagával létrehozott, űrjármű gyártással foglalkozó Első Magyar Léghajógyár Kft.

Utóbbi nem igazán végez érdemi tevékenységet, a 2021-es beszámolója szerint árbevétele egyáltalán nem volt, és a költségei is minimálisak voltak, Ezzel szemben a DB7.hu kifejezetten rosszul muzsikált 2021-ben:

kétmilliós árbevétel mellett több mint 31 millió forintnyi költséget számolt el „egyéb ráfordításként”, és összességében 32 milliós veszteséget produkált.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.