Vállalkozás MTI 2022. december. 20. 13:01

A Xiaomi megválik dolgozóinak mintegy 10 százalékától Kínában

Számos nagy kínai technológiai vállalat, köztük a Tencent Holdings és az Alibaba Group már bocsátott el dolgozókat az elmúlt hónapokban, mivel Kínát érzékenyen érintette a koronavírus-járvány elleni küzdelem elhúzódása.

A kínai Xiaomi Corp mintegy 10 százalékos létszámleépítésbe fogott az okostelefon és internetszolgáltatások üzletágban, ezzel csatlakozott azokhoz a kínai technológiai vállalatokhoz, amelyek ugyancsak elbocsátásokra kényszerülnek, miközben az ország továbbra is a koronavírus-járvánnyal küzd.

A cég szóvivője kedden azt mondta, hogy a „létszámoptimalizálás és a szervezeti egyszerűsítés” a dolgozói állomány kevesebb mint 10 százalékát érinti. Azok pedig, akiket leépítenek, kompenzációban részesülnek.

Számos nagy kínai technológiai vállalat, köztük a Tencent Holdings és az Alibaba Group már bocsátott el dolgozókat az elmúlt hónapokban, mivel Kínát érzékenyen érintette a koronavírus-járvány elleni küzdelem elhúzódása.

A South China Morning Post szerint a Xiaominak szeptember 30-án 35 ezer 314 alkalmazottja volt, ebből a szárazföldi Kínában több mint 32 ezer.

A Xiaomi harmadik negyedévi bevétele 9,7 százalékkal csökkent a koronavírus-járvány miatt alkalmazott korlátozások és a kereslet mérséklődése miatt. A Xiaomi szerint az okostelefonok eladásából származó bevételek – amelyek a teljes eladások nagyjából 60 százalékát teszik ki – 11 százalékkal estek éves összevetésben.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

Vállalkozás Gyükeri Mercédesz 2024. december. 22. 20:00

"Mi csak a gyümölcs ízét tudjuk megőrizni": a magyar szörpforradalom egyik bölcsőjében jártunk

Addig gépesítünk, amíg az nem megy a minőség rovására, vallja Galajda Péter, aki azért kezdett el szörpöt gyártani, mert nem talált megfelelőt a piacon. A Mayer szörp mára az egyik legismertebb prémium élelmiszer lett, ahol ugyan mindig van a polcon a nagymama főzetét idéző eperszörp, de kísérleteznek chilivel és kaporral is.