Vállalkozás hvg.hu 2022. november. 09. 12:34

Áramszolgáltató nélkül maradhatnak a magyar kis- és középvállalkozások

Hiába fizetnék ki a korábbi számlák többszörösét, sok esetben egy szolgáltató sem hajlandó szerződést kötni velük.

Komoly problémát okoz a január elsejével lejáró áramszerződések meghosszabbítása több magyar vállalkozásnak. Bár a cégvezetők többsége egy háromszoros energiaszámlát még hajlandó lenne kifizetni, egy darabig pedig akár a veszteséges működést is vállalná, a szolgáltatók nem szerződnek, mondván, nem tudják, mekkora mennyiséget kéne előállítaniuk.

Állami segítségre pedig egyelőre úgy tűnik, hiába várnak – miközben alig egy hónapjuk van a vállalkozásoknak megoldani a problémát, az energiahivatal csak egy, az energiakereskedőket felsoroló listát küldött és közleményben figyelmeztette a cégeket, minél előbb gondoskodjanak a villamosenergia-beszerzési szerződésekről

Arról, hogy milyen mozgástere maradt az energetikában nem jártas cégvezetőknek és egy új szerződéssel milyen áron juthatnak áramhoz, további részleteket az e heti HVG-ben és a HVG360-on olvashat.

HVG

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.