A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke a minimálbér adómentességét sem tudja támogatni.
„A versenyképeségünk egyik alapja ma még mindig az olcsó munkaerő. Van, aki ki meri mondani, van, aki nem, de ez még mindig egy lényeges eleme.
Változtatni kell rajta, tudjuk a recepteket. De hogy bemenjünk egy olyan uniós rendszerbe, ahol nem mi mondjuk meg, mint szakszervezetek, mint munkaadók, hanem valaki más, kívülről, hogy mekkora legyen a bér növekedése, a minimálbér, az számunka 2030-ig, amig az uniós átlagot el nem érjük, biztosan nem elfogadható” – mondta Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke a Népszava beszámolója szerint a Munkástanácsok által a minimálbér aktuális kérdéseiről szervezett csütörtöki konferencián.
A lap beszámolója szerint Parragh arról is beszélt, hogy a képzett munkaerő mobil, és nem szabad figyelmen kívül hagyni a határokon átnyúló munkaerővándorlást. Szerinte már nem Magyarország vonzza be az olcsó szlovák munkaerőt, hanem az olcsó magyar munkaerő megy Szlovákiába.
Parragh azt mondta, Magyarországon az elmúlt években lényegesen gyorsabban nőttek a bérek, mint a hatékonyság vagy a termelékenység, ezt pedig nem bírja sokáig egy gazdaság. Hozzátette: ha a béremeléseket nem tudják kitermelni a cégek, kirúgások fognak következni.
Beszélt arról is, hogy nem támogatja az adórendszer „lényegi cölöpeinek megváltoztatását”, így nem ért egyet azzal sem, hogy adómentessé kellene tenni a minimálbért.