Öt szálloda üzemeltetését adta át másnak az Eventrend Group, míg a bikácsi Zichy Hotel jövőjéről a bezárást követően döntenek. A magas energiaárak mellett nem gazdaságos szerintük a hotelek üzemeltetése.
Október 1-től átmenetileg kiszáll a szállodaüzemeltetésből a 30 éves múltra visszatekintő magyar cégcsoport az Eventrend Group – derült ki a közleményükből. Azzal indokolták a lépést, hogy
a jelenlegi energiaválság ellehetetleníti a szállodák gazdaságos és eredményes üzemeltetését.
Az idén 16 milliárdos rekordbevételt elérő cégcsoport egészének biztonsága és stabil működése érdekében kellett meghozni ezt a szomorú és fájdalmas, ugyanakkor szükségszerű és racionális döntést – olvasható a közleményben.
Az érintett szállodák, így a Siófoki Residence, a siófoki Active Holiday Hotel, a ráckevei Duna Relax, a noszvaji Oxigén Family, valamint a szintén Noszvaji Tündérkert Hotel új üzemeltetővel folytatja tovább, míg a saját tulajdonú bikácsi Zichy Hotel jövőjéről a bezárást követően döntenek.
A cégcsoport vezetői, Nagy Gábor és Kőrössy Zoltán azt mondták, hogy a megállapodások értelmében a tovább működő szállodákban dolgozó kollégák mindannyian megtarthatják állásukat, vagyis az ő megélhetésük ezzel a döntéssel nem került veszélybe, az új üzemeltető továbbra is számít rájuk, az átadás-átvétel már megkezdődött.
A szállodák marketing és sales tevékenységét végző Eventrend MSH Kft. továbbra is folytatja eddigi tevékenységét a cégcsoport meglévő egységeivel együttműködve. Az energiapiaci helyzet rendeződéséig ismét az eredeti tevékenységükkel, vagyis a rendezvényszervezéssel, az éttermi vendéglátással és a koncessziós üzemeltetéssel foglalkoznak.
Az energiaárak elszállása az utolsó utáni csepp a pohárban: sok szálloda a telet sem fogja túlélni
A drasztikusan megnőtt rezsiköltségek fedezetét még ki lehetne gazdálkodni a vendéglátásban, de az egyéb költségek emelkedése, a végrehajtott béremelések mellett erre sokan már nem lesznek képesek, a kormánytól pedig aligha várható jelentős segítség. A megtakarítást jelentő energetikai fejlesztések drágák, időigényesek és szakember sincs elég.
(Nyitóképünk illusztráció)
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.