Az igazgatósági elnök, Barna Zsolt szerint olyan bankot hoznak létre, amely a jövőbe tekint.
Az MKB Bank, a Budapest Bank és a Takarék Csoportot tulajdonló Magyar Takarék Bankholding Zrt. legfőbb szervei szerdán elfogadták a három pénzintézet fúziós menetrendjének első lépését. Ennek értelmében
- 2022. március 31-én egyesül a Budapest Bank és az MKB Bank,
- míg a Takarék Csoport 2023 második negyedévének végéig csatlakozik hozzájuk.
A fúzió megvalósításához szükséges felügyeleti engedélyeztetés folyamatban van – közölte a Magyar Bankholding Zrt.
A 2022. március 31-ével létrejövő egyesült bank átmenetileg MKB Bank Nyrt. név alatt fog működni.
Az egyesülés nem jelent változást a bankcsoport tulajdonosi szerkezetében, a fúziós folyamatban részt vevő bankok meghatározó tulajdonosa továbbra is a Magyar Bankholding Zrt. lesz.
Az egyesülés hangsúlyos eleme az egységes szervezeti irányítási struktúra létrehozása a Magyar Bankholdingban és tagbankjaiban, ezért november 16. óta a Bankholding vezérigazgató-helyettesei és ügyvezető igazgatói átvették a szakmai és munkajogi irányítást a csoport tagbankjaiban, a Budapest Bankban, az MKB Bankban és a Takarék Csoportban.
December 1-jével Barna Zsolt, a bankcsoport igazgatósági elnöke átvette a vezérigazgatói feladatokat, és 2022. január 1-jétől a társaság elnök-vezérigazgatójaként irányítja a Bankholdingot.
A fúziót megelőzően a meglévő ügyfelek a megszokott csatornákon intézhetik a banki ügyeket. Jövő március 31-ét követően biztosított lesz a lakossági és vállalati ügyfelek kölcsönös kiszolgálása: mind a Budapest Bank, mind az MKB Bank ügyfelei a megszokott bankfiókjaik és ügyintézési csatornáik mellett a korábbiakhoz képest több helyszínen, nagyobb fiókhálózatban tudják majd pénzügyeiket intézni.
„A most elfogadott döntésekkel véglegesen lezárul a magyar bankszektorban történelmi jelentőségű, de még a régióban is egyedülálló fúzió tervezési szakasza, ezzel párhuzamosan pedig megkezdődhet a három külön-külön is jelentős piaci erőt képviselő bankcsoport egyesülésének kivitelezése. Ezen folyamat a terveknek megfelelően, sikeresen halad előre. Szilárd az a legfőbb döntéshozó szervek által is megerősített elhatározásunk, hogy egy olyan bankot hozzunk létre, amely a jövőbe tekint, és a magyar emberek és vállalkozások lehető legjobb kiszolgálását célozza” – nyilatkozta Barna Zsolt, a Magyar Bankholding Igazgatóságának elnöke.
A hvg.hu is megírta korábban, hogy lecserélték Vida Józsefet, és Barna Zsolt lett a NER gigabankjának elnök-vezérigazgatója. Az eddig alelnöki pozíciót betöltő Barna Zsolt korábban a szuperbank első számú vetélytársának, az OTP-nek a vezérigazgató-helyettese volt, 2020-ban került a holdinghoz, illetve szerződött le egyúttal a Mészáros Csoporthoz is.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.