Hatszáz cég jelentkezett, elsősorban Kelet-Magyarországról.
Keddre, vagyis három hét alatt kimerült a kis és közepes vállalkozások számára szeptember 27-én kiírt uniós alapú kapacitásbővítési pályázat kerete – írja a Portfolio.hu az Innovációs és Technológiai Minisztérium tájékoztatása alapján. A cégek összesen közel 13,8 milliárd forintnyi uniós eredetű vissza nem térítendő támogatásra pályázhattak munkahelyteremtés céljából.
A lap szerint a GINOP-5.3.17-21 kódszámú pályázatra már közel hatszáz vállalkozás adta be a papírokat, összesen 13,5 milliárd forint értékben, amivel négyezer fő foglalkoztatását biztosítják. A programra október 20-án éjfélig lehet még pályázatot benyújtani.
A programban Budapest és Pest megye kivételével minden régióból és megyéből pályázhatnak a kkv-k, és legalább három, de legfeljebb huszonöt fővel kell bővíteniük foglalkoztatottjaik számát. A program nyolc hónapig fedezi egy újonnan felvett dolgozó bérköltségét, legfeljebb havi bruttó 309 ezer forint és az ehhez kapcsolódó szociális hozzájárulási adó erejéig.
A bérköltség további 30 százalékának megfelelő összeg eszközök vagy immateriális javak beszerzésére is felhasználható.
A lehetőség is elsősorban Szabolcs-Szatmár-Bereg, Borsod-Abaúj-Zemplén és Hajdú-Bihar megyében volt népszerű, elsősorban a kereskedelem, a feldolgozó- és építőipar területén működő cégek körében, ahová átlagosan 6–8 főt vettek fel.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.