Rendkívüli közgyűlésen döntenek a pontos összegről.
Újabb ponttal egészítették ki a 4iG szeptember végén megtartandó rendkívüli közgyűlésének napirendjét – írja a Portfolio.hu. Az új napirendi pont szerint az alábbiakról hoznak döntést:
- kétéves időtartamra szóló felhatalmazás a 4iG alaptőkéjének legfeljebb 7 milliárd forintra történő felemelésére,
- kétéves időtartamra szóló felhatalmazás vállalati kötvény kibocsátására összesen 400 milliárd forintig.
Idén augusztusig a 4iG alaptőkéje 1,9 milliárd forint volt, vagyis amennyiben 7 milliárdra emelné azt a társaság, az 5 milliárdos tőkeemelést jelentene. A Portfolio szerint ha erre a mostani, 20 forintos részvényár mellett kerülne sor, akkor 251 millió darab új részvényt bocsáthatna ki a vállalat.
A 4iG árfolyama az elmúlt másfél évben alig mozdult, annak ellenére, hogy számos akvizícióról számoltak be, a vállalat nagytulajdonosa is vásárolta a részvényeket és a közbeszerzéseken is jól szerepeltek. A fordulópont a távközlési szuperholding bejelentésekor jött el: két hét alatt közel 76 százalékot emelkedett az árfolyam, onnan jött a korrekció az elmúlt napokban. A tőkeemelés és kötvénykibocsátás hírére közel 10 százalék pluszban, újra 1000 forint felett nyitott a 4iG.
A korábban Mészáros Lőrinc nevével összefonódó 4iG főtulajdonos-irányítója, Jászai Gellért a hvg360-nak interjút is adott a cég terjeszkedéséről és a szuperholdingról, ez itt olvasható:
Jászai Gellért: Senki sem tart pisztolyt a fejünkhöz
A kormány nem kényszeríti túl drága terjeszkedésbe a céget - állítja a korábban Mészáros Lőrinc nevével összefonódó 4iG főtulajdonos-irányítója. Cége többségi részesedést szerez az Antenna Hungáriában, de szerinte az állam jól jár majd azzal, hogy kisebbségi tulajdonos lesz.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.