Vállalkozás hvg.hu 2021. május. 04. 14:20

44 milliárd eurós bevételt ért el Európában az Amazon, mégsem fizetett társasági adót

Ez annak köszönhető, hogy a cég luxemburgi egysége 1,2 milliárd euró veszteséget termelt.

Megjelent az Amazon 2020-as évre vonatkozó adóbevallása, amely szerint az e-kereskedelmi óriás tavaly 44 milliárd eurós rekordbevételre tett szert európai tevékenysége során. A cég ennek ellenére nem fizetett társasági adót, melynek az az oka, hogy a luxemburgi központú leányvállalat a grandiózus bevétel mellett

1,2 milliárd euró veszteséget hozott össze.

A luxemburgi központ fogja össze az Amazon az Egyesült Királyságban, Franciaországban, Németországban, Olaszországban, Hollandiában, Lengyelországban, Spanyolországban és Svédországban zajló értékesítését, és összesen több mint 5200 munkatársat foglalkoztat – írta a The Guardian. Arról ugyanakkor nincs hír, hogy az egyes országokra vonatkozóan mekkora bevételt termeltek.

A társaság korábban 56 millió eurós adókedvezményt kapott a luxemburgi kormánytól, emellett 2,7 milliárd euró értékű “átvihető” veszteséggel is rendelkezik. Az európai leányvállalat szóvivője azt közölte, hogy minden adót megfizetnek, de a társasági adót a nyereség után szokás, az pedig az elvégzett beruházások miatt nem volt nekik.

Az Amazon a koronavírus-járvány egyik legnagyobb nyertese: az amerikai Forbes egy korábbi cikke szerint a vállalat összbevétele 2020-ban 386 milliárd dollárral nőtt világszerte.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.