Vállalkozás hvg.hu 2020. október. 24. 14:36

Gucci, Hermes, Louis Vuitton: meglepően jól állnak a luxusmárkák

A koronavírus-járvány miatti kényszerű boltbezárások és az utazási korlátozások a luxuscégek forgalmának sem tettek jót, de az hamar visszapattant a mélypontról.

Szerencsés talpra állásáról adhatott hírt a minap a francia Kering luxusipari csoport, köszönhetően az ázsiai és amerikai kereslet növekedésének a harmadik negyedévben. A cég jócskán túlszárnyalta az iparági elemzők várakozását, akik arra számítottak, hogy forgalma 8–13 százalékkal elmarad az előző év azonos időszakában kimutatottól. Ehhez képest mindössze 1,2 százalék volt a csökkenés egy év alatt, holott az előző negyedévben még 44 százalékos volt a mínusz – emlékeztet a Reuters.

A Keringhez tartozik egyebek mellett a Gucci, a Bottega Veneta vagy a Saint Laurent. A cég figyelmeztetett: bár összességében jól állnak a márkái, éppen a zászlóshajójának számító, forgalma csaknem kétharmadát adó Gucci gyengélkedik. Ez 8,9 százalékos csökkenést produkált a harmadik negyedben, miközben a Bottega Veneta például 21 százalékos növekedést.

A riválisok közül a Hermesnél 7, a Louis Vuittont és Christian Diort birtokló LVMH-nál 12 százalékos bevételnövekedést tapasztaltak egy év alatt.

Talán erre adott reakcióként is értelmezhető a Gucci részéről, hogy új kollekciót mutat be, méghozzá a Sims nevű videojáték negyedik részének virtuális boltjaiban:

hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.