Vállalkozás hvg.hu 2020. szeptember. 24. 19:15

Hiába építettek Mészárosék lovas stadiont, harmadháznál többen nem voltak ott

Nem tolonganak a nézők a szilvásváradi lovas központban.

Nem követi az Agrárminisztérium, hogy pontosan hány néző van a Szilvásváradi Lipicai Lovasközpontban, csak becslések vannak - ez derül ki abból a válaszból, amelyet a 444 szemlézett.

A 6000 fős stadiont, amelyet Mészáros Lőrinc cége az eredetileg tervezett 1,7 helyett 6,8 milliárd forintért épített, nem sikerült nyereségesbe fordítani, tavaly 31 millió forint lett a vesztesége. A DK-s Vadai Ágnes kérdezte meg a minisztériumot, hogy ha már építettek egy 6000 férőhelyes betonteknőt, amivel tönretették az ország egyik legszebb kirándulóhelyének látványát, akkor miért nem tartják számon, hogy legalább nézők vannak-e ott. A Magyar Narancs ugyanis arról írt, hogy amikor a nyáron azzal büszkélkedett az Állami Ménesgazdaság, hogy nagy nézőközönség előtt rendezték a fedeles fogathajtó bajnokságot, a tribünön nagyjából 100-200-an üldögéltek.

Nagy István agrárminiszter azt válaszolta: "a versenyek a kora reggeli óráktól késő estig zajlanak, így a teljes nézőközönség jellemzően nem egyszerre, hanem egyfajta rotációban van jelen. Mindezek miatt a nézőszámot csak becsülni lehet". Úgy számolnak: 400 és 2000 között volt az idei rendezvények nézőszáma, azaz harmadháznál több soha nem volt. Azonban "a Lipicai Lovasközpont online közvetítést kínált, amely több száz nézőhöz juttatta el valós időben az esemény képeit" - tette hozzá.

Azt a hvg.hu hozta nyilvánosságra 2017-ben, hogy a fogathajtók szövetségi kapitánya keményen bírálta Mészáros Lőrinc cége által végzett beruházást. A kapitányt ezt követően eltávolították posztjáról.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.