Vállalkozás Lengyel Miklós 2020. június. 25. 16:16

Jóváhagyta az Európai Bizottság a Lufthansa állami mentőcsomagját

Komoly feltételeket szabott Brüsszel.

"A német állam 6 milliárd eurót ad a Lufthansának és ezenkívül még 3 milliárd eurós garantált hitelt nyújt" – közölte Margrethe Vestager. Az Európai Bizottság versenyügyekért felelős alelnöke hangsúlyozta, hogy az állami támogatás elfogadásának fő oka a koronavírus-válság, mely padlóra küldte az egész légi forgalmat. Mindez azonban nem korlátozhatja a versenyt – tette hozzá Vestager.

Brüsszel a támogatás fejében kikötötte, hogy az állam visszakapjon valamit a most nyújtott támogatásból, illetve azt, hogy a Lufthansa adjon nagyobb lehetőségeket a versenytársainak azon a két nagy német repülőtéren (Frankfurt és München), ahol domináns pozícióban van. Végül az is feltétel, hogy a német államnak ki kell szállnia a Lufthansából.

A cég által benyújtott üzleti terv szerint 2026-ban visszaállhat az eredeti állapot. Állami kilépési stratégiát is jóváhagyott a bizottság. Eszerint, ha hat évvel azután, hogy a német állam beszállt a Lufthansa tőkéjébe, problémák merülnének fel a kiszállással kapcsolatban, akkor erről a német társaságnak értesítenie kell az Európai Bizottságot.

Miből fizet a német állam?

A válság elleni küzdelemre létrehoztak egy szép hosszú nevű állami alapot: Wirtschaftsstabilisierungfond. Ebből az alapból támogatja a német állam azokat a cégeket, melyeket különösen megviselt a vírusválság. A Lufthansa mindenképp ide tartozik, hiszen a légi közlekedés szinte teljesen leállt, de Németországnak és az Európai Uniónak is nagy szüksége van a légitársaságra. Nemcsak a személyszállítás miatt, de az áruexportban és -importban is fontos szerepe volt és van a Lufthansának.

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?