Vállalkozás MTI / hvg.hu 2020. május. 21. 18:11

Matolcsy György fiának cége közel 300 milliós támogatást kapott a kormánytól

A térség fideszes országgyűlési képviselője külön megköszönte, hogy a kormány ilyen gyorsan döntött a támogatásról.

Magyarország megakadályozta a koronavírus elszabadulását, így mostantól a munkahelyvédelem a válságkezelés új feladata – mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Budapesten, a versenyképességi program támogató okiratainak csütörtöki átadóján.

Három vállalat vezetői vehettek át ilyen dokumentumot, köztük a Matolcsy Ádám érdekeltségébe tartozó Balaton Bútor Kft. képviselői. Szijjártó szerint 

a vírus okozta visszaesésből előny is származhat, ha a magyar cégek felkészülési lehetőségnek tekintik a válságot, és fejlesztésekre fordítják a visszaesés miatt felszabaduló idejüket.

„A kormány ehhez azzal járul hozzá, hogy az uniós korlátozások feloldását kihasználva jelentősen emeli a beruházások támogatási arányát. Ha a magyar cégek megragadják a rendkívüli lehetőséget, az átalakuló versenyhelyzet nyerteseivé válhatnak” – magyarázta a miniszter.

A Balaton Bútor csaknem 574 millió forintos beruházása 287 millió forintot meghaladó állami támogatásban részesült. A veszprémi vállalat 1,7 milliárd forintot közelítő éves árbevételének egyre nagyobb hányadát a kivitel adja. A külföldi értékesítések összege 2017-ben még nem érte el a 600 millió forintot, 2018-ban viszont már meghaladta a 725 milliót. Budapest és Miskolc mellett Münchenben is nyitottak kiállítótermet.

Ovádi Péter, a térség fideszes országgyűlési képviselő a helyszínen köszönte meg a kormánynak, hogy gyorsan döntött a támogatásról.

A Pek-Snack Termelő, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. szintén 574 millió forintot meghaladó beruházást vállalt, így erre is több mint 287 millió forintot ítéltek meg. A tervezett beruházással a vállalat üzeme új gyártósorral bővül. A Genevation Aircraft Kft. 254 millió forintos beruházása pedig 127 millió forint versenyképességi hozzájárulásra számíthat. A jakabszállási sportrepülőtéren működő vállalkozás műrepülőgépeket, illetve repülőgép-alkatrészeket gyárt és fejleszt.

A versenyképesség-növelő program támogatására csütörtökig 568 cég pályázott, összesen 271 milliárd forint beruházással. A jelentkező cégek már több mint 102 ezer munkahely megtartását vállalták a befektetések mellett.