A déli nyaktag után a Csikós udvar is rövid időn belül kivitelezőre lelt a Várban, a két felújítás együtt több mint 10 milliárd forintba kerül.
Eredményt hirdetett a Budai Várban zajló felújításokért és a terület kezeléséért felelős Várkapitányság a Csikós udvar „revitalizációjára” (magyarul: felújítás, átépítés) kiírt közbeszerzésen. A megbízást a West Hungária Bau Kft. és a Laki Épületszobrász Zrt. konzorciuma vitte el 5,78 milliárd forintos ajánlatával – az uniós közbeszerzési értesítőben megjelent hirdetmény tanúsága szerint a Várkapitányság 7 milliárdot se sajnált volna a munkákra.
A megbízás három főbb egységgel kapcsolatos kivitelezési munkálatokra irányul:
- Hauszmann rámpa helyreállítása,
- Csikós udvar területrendezése,
- Ybl támfal helyreállítása,
és van benne minden vasbeton szerkezetkialakítástól térburkoláson és növénytelepítésen keresztül díszvilágítás kialakításáig.
A munkák elvégzéséhez szükséges tervezési szerződést még 2015-ben megkötötte a Várkapitányság elődje, a Budavári Ingatlanfejlesztő 500 millió forintért – ami aztán 600 millió forintra drágult. Igaz, a tervezési megbízásban nemcsak a Csikós udvar volt benne, hanem például a Királyi Lovarda és a Főőrség újraépítése is.
Tovább dübörög a budai Vár újragondolása
Felállt, és lemondott tagságáról a budai Vár megújítására hivatott Nemzeti Hauszmann Terv társadalmi testületének három szakértője pénteken, mert elegük lett abból, hogy a kormányzat következetesen figyelmen kívül hagyja a testület véleményét.
A West Hungária Bau annak a Paár Attilának a cége, aki 2015-ben megvette Tiborcz Istvántól az Eliost. A Csikós udvarért lefolytatott eljáráson volt verseny, ajánlatot adott be még az EB Hungary Invest Kft. és a Fertődi Építő és Szolgáltató Zrt.
A Várkapitányságnak rövid időn belül ez a második nagy beruházása, február elején a Confector Mérnök Iroda Kft.-nek ítélték oda a Csikós udvarhoz kapcsolódó, déli nyaktag nevű rész felújítását és átalakítását 4,6 milliárd forintért.
Százmilliárdos monstrumként született meg Orbán Várkapitánysága
30 milliárd forintos bankbetéttel, 40 milliárdos ingatlanvagyonnal és bő 30 milliárdos beruházási értékkel állt fel a botrányok tépázta cégek összeolvasztásával létrehozott Várkapitányság.