Vállalkozás hvg.hu 2019. október. 19. 08:59

A Takarék-vezér vette át Mészáros Lőrinc helyét egy Felcsúthoz köthető cégben

Vida Józsefnek ez az első sporthoz köthető cége.

Vida József szerezte meg Mészáros Lőrinc kisebbségi tulajdonrészét a BePro Career Agency Kft-ben – számolt be az Mfor a nyilvánosan elérhető cégkivonat alapján. A játékosügynökséget 2019 februárájban alapították, többségi tulajdonosa Papp Bence, a Puskás Akadémia növendéke lett. A fiatal sportoló a Testnevelési Egyetem után 2013-ban tért vissza a Puskás Akadémiára egy saját elképzeléssel, melynek keretén belül fiatal játékosoknak nyújtana tanácsokat.

A kisebbségi tulajdonos a Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó Talentis Group Zrt. volt, áprilisban azonban helyét a Magyar Takarék Befektetési és Vagyongazdálkodási Zrt. (MATAK) vette át. Ez a társaság az MTB Magyar Takarékszövetkezeti Bank fő tulajdonosa, háromtagú igazgatóságában Vida József, az MTB elnök-vezérigazgatója szerepelt, az ötfős felügyelőbizottságában is találhatók takarékos alkalmazottak.

Vidáék megjelenése a játékosügynöki tevékenységet végző cégben mindenképp meglepetés. Egyrészt azért, mert eddig Vida József érdekeltségei között nem volt a sport területén tevékenykedő társaság. Másrészt bár meccsekre ki szokott látogatni, a focival kapcsolatban meglehetősen kritikus véleménye van.

A Transfermarkt összesítése szerint a BePro-nak 8 játékossal van szerződése, 6 magyarral, 1 magyar-román kettős állampolgárral, illetve egy mongol játékossal. A játékosok egyik fele a Puskás FC, másik fele pedig az NBII-ben szereplő Aqvital FC Csákvár színeiben játszik jelenleg. Legértékesebb játékos közöttük a 19 éves védekező középpályás, Bokros Szilárd, akinek 2021-ig a felcsúti csapattal van élő szerződése. Értéke a Transfermarkt szerint 150 ezer euró, vagyis mintegy 49,6 millió forint.

(Mfor)

hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.