Közel ezer magyar fizikai dolgozót kérdeztek arról, mi motiválja őket, hogy a munkahelyükön maradjanak, és milyen bajok vezetnek a felmondásukhoz.
A stabil, biztonságos munkakörnyezet a fizetésnél is fontosabb a magyar fizikai dolgozók számára – erre jutott a BrandFizz Employer Branding Kft. közel ezer dolgozót megszólaltató kutatása.
Az eredmények alapján a legfontosabb a stabilitás, csak ez után jön a fizetés, majd, hogy milyen a csapat, és milyen hangulatban telik a munkaidő. A munka és a magánélet egyensúlya is jelentős tényező, ami esetükben azt takarja, hogy van-e rugalmasság a beosztásban, és az mennyire tervezhető előre.
A lista végefelé, a harmincból a huszonkettedik helyen szerepelnek a szakmai tréningek, vagyis a kékgallérosokat kevésbé lehet képzésekkel motiválni. A lista utolsó helyére fért csak fel a céges rendezvény.
A felmérés vizsgálta a felmondások mögött álló okokat is. A leggyakoribb az elégedetlenség a teljesítményalapú bónusszal, fizetéssel és egyéb juttatásokkal, ez után következik a visszajelzés és a teljesítmény elismerésének hiánya, a munka és magánélet egyensúlyának hiánya, valamint a rossz belső kommunikáció.
Az eredmények azt mutatják, hogy nem az alapfizetés jelenti a fő problémát, hanem a teljesítményalapú bónuszokat várják el. A fókuszcsoportos interjúk rávilágítottak a belső kommunikáció hiányosságaira is, hiszen például sok esetben a fizikai dolgozók csak folyosói pletykákból értesülnek a céget érintő kérdésekről.