Vállalkozás hvg.hu 2019. június. 02. 11:12

A hazai fürdősök is bejelentkeztek adócsökkentésért a kormánynál

A héten ismertetett gazdaságvédelmi akciótervben is szerepel, hogy a szálláshelyek, hotelek által fizetendő általános forgalmi adó mértéke tizennyolcról öt százalékra csökken, emellett négy százalékos turizmusfejlesztési hozzájárulást kell majd fizetni. Most a fürdősök jelentkeztek be a kedvezményért.

Hatalmas lehetőség a magyar szállodaiparnak, hogy azokat a gazdaságélénkítő hatásokat meg tudja tenni az adócsökkentés révén, melyek idáig nem sikerültek – nyilatkozta a Magyar Hírlapnak Flesch Tamás, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnöke. Hozzátette: minden olyan vállalkozás amelyik komolyan veszi magát, és minőséget akar nyújtani, az áfából megmaradt bevételt bérkorrekcióra, az elmaradt minőségjavító fejlesztésekre, technikai korrekciókra fordítja.

Az áfacsökkentést a Magyar Fürdőszövetség is üdvözli, Boros László elnök szerint hatalmas lépés az egységes turizmusáfa, amelyben a szálláshelyek áfacsökkentése mellett a vendéglátás áfája már jelenleg is öt százalékkal adózik. A harmadik lenne a fürdőszolgáltatások áfájának csökkentése. Ezt azzal indokolta, hogy a hazai vendégéjszakák hetvenegy százaléka olyan településen jön létre, ahol fürdő üzemel.

A magyar turizmust a fürdőkultúra hajtja, így az elnök véleménye szerint további intézkedésekre van szükség. Egy jellemzően köztulajdonban álló ágazat nagyon kicsi jövedelmezőséggel tud működni, ők is szeretnének állami segítséget kapni ahhoz, hogy a hazai turizmus motorjai legyenek. Amennyiben a fürdők alacsonyabb áfakulccsal tudnának működni, a náluk maradó többletbevételt bérfejlesztésre és infrastruktúra-fejlesztésre fordítanák.

hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajból készült termékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egyévnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.