Vállalkozás hvg.hu 2019. május. 29. 16:42

Ott jelentek meg a MeToo-kampány eredményei, ahol kevesen gondoltuk volna

Amíg 10 éve a Fortune 500 listájában szereplő cégek vezetőségeibe kinevezett új tagoknak csak 18 százaléka volt nő, tavaly már 40.

A Fortune 500-as listába azok a cégek kerülhetnek be, amelyek beletartoznak az Amerikai Egyesült Államok ötszáz legnagyobb árbevételű nyílt részvénytársasága közé.

A Heidrick & Struggles kutatása szerint tavaly összesen 462 új igazgatósági tagot neveztek ki, ebből pedig 183 nő volt, ami 40 százalékos arányt jelent – számolt be a CNN.

Ez egyébként több mint a duplája a 10 évvel ezelőtti számnak, akkor ugyanis mindössze 18 százalék volt a női nem aránya. A felmérés szerint, ha a trend folytatódik, akkor 2023-ra érhetjük el azt, hogy ugyanannyi nőt neveznek ki, mint férfit ezen cégek vezetőségébe.

És minek köszönhető a változás? Egyre több igazgatóság érezte úgy, hogy a korábbiaknál nagyobb szükség van a sokszínűségre, illetve a fogyasztók oldaláról (pl. #MeToo-kampány) is éreztek egy nyomást ebbe az irányba. Ugyanakkor ezen felül olyan külső tényezők is közrejátszottak, mint az az új kaliforniai törvény, ami megtiltja, hogy az igazgatóság kizárólag férfiakból álljon.

Az út vége azonban még nagyon messze, hiszen mindezzel együtt is csak az igazgatósági tagok 22,5 százaléka nő. Persze ez is ugrás a 2010-es 16 százalékhoz képest, ám a kutatást végző Heidrick & Struggles is úgy látja, hogy a változás bár folyamatosan zajlik, annak mértéke továbbra is csalódást keltő.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.