Amint az várható volt, a keddre tervezett Brexit-szavazás elhalasztása a brit parlament alsóházában lenyomta a fontot. Az amerikai dollárhoz viszonyítva húszhónapos mélyponton áll a fizetőeszköz.
Napközben 1,4 százalékot esett a font az amerikai dollárhoz és az euróhoz viszonyítva. Az ok egyértelmű, felerősödtek a félelmek, hogy Nagy-Britannia egyezség nélkül lép ki az Európai Unióból. Ugyanakkor a Guardian által megszólaltatott elemzők egyike úgy látja, egy esetleges fontválság intő jel lehet a képviselőknek, akik végül beállhatnak Theresa May mögé. Mindenesetre soa játszma még nem lefutott.
Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.