Vállalkozás hvg.hu 2018. november. 07. 11:10

Álommunkahely? Minden negyedik dolgozó utálja a munkáját az Amazonnál és a Facebooknál

A Szilícium-völgyi techóriások alkalmazottainak negyede megbánta, hogy ott dolgozik.

A felmérést az Uber, Microsoft, Facebook, Intel, Apple, Amazon és még egy tucat másik Szilicium-völgyi techcég összesen 10 ezer alkalmazottjának megkérdezésével végezték. Bizonyos cégeknél „ijesztő számban nyilatkoztak úgy válaszadók: megbánták, hogy elvállalták ezt a munkát” – írta az Inc.

Összességében a megkérdezettek 23,4 százaléka helyezkedett erre az álláspontra. A legjobban a Facebook teljesített, ott az alkalmazottak 12 százaléka vélte úgy, kár volt elvállalnia a munkát a cégnél, dobogósok lettek még Google-nél és LinkedInnél is.A legrosszabbul a Snapchatnél érzik magukat a dolgozók, ott a megkérdezettek 39,2 százaléka értett egyet a fenti állítással.

A cégnél egyébként márciusban komoly leépítések voltak, 120 mérnöktől és 100 értékesítőtől váltak meg. A Bloomberg szerint a cég megkérdőjelezhető stratégiát követ, és nem felelnek meg a befektetők pénzügyi elvárásainak.

Az Oracle-nél a dolgozók 34,1, az Intelnél pedig 32 százaléka bánta meg döntését. A Blind egy korábbi felmérésben arra kereste a választ, jellemző-e az önbizalomhiány és a bizonytalanság a techvállalatok dolgozóinál. Arra a kérdésre, hogy „Szenved-e ön imposztor szindrómától?”, a megkérdezett 100 ezer fő 58 százaléka válaszolt igennel.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.