Digitális alapokon működő éttermet üzemeltető vállalkozást vett fel értékpapírlistájára a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) pénteken.
A Cybergastro Kereskedelmi, Szolgáltató és Vendéglátó Zrt. 2 millió 813 ezer, egyenként 100 forint névértékű törzsrészvényét a középvállalatok számára létrehozott Xtend piacon regisztrálták. A cég még zártkörűen működő részvénytársaságként nyújtotta be regisztrációs kérelmét, így a részvényekkel egyelőre nem lehet kereskedni.
A Budapest belvárosában 2015 szeptemberében megnyitott KAJAHU étterem a kezdetektől digitális tartalommal, beépített monitorokon keresztül kommunikál a vendégekkel. Asztalokba épített monitorok jelenítik meg az étel- és italkínálatot, a piactéren megvásárolható élelmiszereket és palackozott italokat. A monitorok emellett tartalmaznak chat funkciót, rajzfilmet vagy diafilmmesét a gyerekeknek, digitális vendégkönyvet, asztalfoglalás és fizetésválasztó funkciókat.
A KAJAHU koncepció egyik kulcseleme, a BOOKER egy olyan többfunkciós, webalapú applikáció, amely bármelyik mobil böngészőjéből megnyitható. Jelenleg fejlesztés alatt áll, várhatóan 2018 negyedik negyedévében kezdhetik el használni a vendégek, alkalmazásával lehet majd egyebek mellett asztalt foglalni, előre rendelni, fizetni, valamint különböző kedvezményeket igénybe venni.
A vállalat franchise hálózat felépítését tervezi. Az első franchise megállapodást tavaly kötötték a százhalombattai Grey Invest Kft.-vel, a társaság tíz étterem nyitását vállalta Magyarországon a következő tíz évben, négyet Budapesten, hatot vidéki nagyvárosokban. Az első étterem várhatóan 2018 negyedik negyedévében nyílik meg a Corvin sétányon.
Idén áprilisban megállapodást kötöttek a budapesti Region Capital Holding Kft.-vel, a cég 2030-ig összesen 73 KAJAHU Éttermet nyit meg Ausztriában, Szlovákiában, Csehországban és Lengyelországban, az első két éttermet 2019 október végéig Bécsben és Pozsonyban.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.