Vállalkozás MTI 2018. január. 24. 15:05

800 Bosch-dolgozó sztrájkolt Hatvanban

A kétórás figyelmeztető munkabeszüntetést azért szervezték a szakszervezetek, mert nem tartják elegendőnek a beígért béremelést.

A résztvevők számának és a munkabeszüntetés miatti kiesés nagyságának összesítése még tart, a munkaadói oldal eddigi becslései alapján körülbelül 800 ember, a gyár dolgozóinak nagyjából egyhatoda csatlakozott a szakszervezetek felhívásához – közölte az MTI-vel a cégcsoport kommunikációs igazgatója.

Ficzere Ferenc emlékeztetett: a Bosch korábban megszületett döntése értelmében a vállalat magyarországi telephelyein a munkavállalók bérét idén átlagosan csaknem 10 százalékkal növelik. A béremelés mértéke vállalatonként és tevékenységi területenként eltérő, amelyet egyrészt az üzemek eredménye befolyásol, másrészt az egyéni teljesítmények függvénye.

A hatvani gyárban már a múlt év decemberében megkezdődtek a bértárgyalások, a kommunikációs vezető szerint pedig végül az összes szempont, illetve javaslat mérlegelését követően született meg a béremelésről szóló döntés.

A Hatvani Autóelektronikai Dolgozók Független Szervezete (HADFSZ) és a Multinacionális Cégek Dolgozóinak Szakszervezete (MCDSZ) nem fogadta el az ajánlást, ezért hirdetett sztrájkot, amit a cég tudomásul vett.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.