A föld alatti metrómegálló is egy grúz-izraeli cégcsoport kezébe kerül, bár terveik nyilván az állomás fölé magasodó irodaházzal vannak. A cég tulajdonosa, Michael Gagel Habony Árpád barátja – írja a Heti Válasz.
Habony Árpád közeli barátaié, a Princess pékséglánc grúz-izraeli tulajdonosaié lesz a Puskás Ferenc Stadion metróállomás feletti irodaház – értesült a Heti Válasz. A lap friss számában megjelent cikk szerint a tulajdonszerzéssel a BKV üzleti terve is számol, amelyet már jóvá is hagyott a főváros. Az érdekcsoport vételi jogát már be is jegyezték az ingatlan-nyilvántartásba.
A BKV Zrt. menedzsmentje már korábban javasolta a Fővárosi Közgyűlésnek, engedjék, hogy a metróállomást és a fölötte tornyosuló irodaházat privatizálhassák és eladhassák a ciprusi cégeken keresztül működő grúz-izraeli cégnek.
Michael Gagel cége, a Welt-Stadt Immobilien (WSI) Kft. plázát és irodaházat alakítana ki a csúnya, ám forgalmas csomóponton. Gagel korábban közös bulifotókon szerepelt Habony Árpáddal, a miniszterelnök tisztázatlan státuszú tanácsadójával, a lap cikkében közzé is tettek egy közös, mosolygós fotót a párosról.
A BKV javaslatát eleinte nem is terjesztették a közgyűlés elé, ám az bekerült a vállalat idei üzleti tervébe, s így áprilisban a testület elé került, el is fogadták. Az ingatlan tulajdoni lapján pedig megjelent a WSI vételi joga.
A WSI már 2008-ban megszerezte a közel 8000 négyzetméteres terület 17,2 százalékát – a rossz állapotú Stadionok-irodaház parkolóját – mégpedig a lap szerint "felfoghatatlanul alacsony, 48 millió forintos" áron. Az eladást a BKV két akkori SZDSZ-es igazgatósági tagja, Tóthfalusi György elnök és Forró Zoltán, Demszky Gábor volt főpolgármester korábbi kabinetfőnöke intézte. Gagel cége ezáltal az osztatlan telek résztulajdonosává vált. A felek együttműködési megállapodásban rögzítették, hogy 60 napon belül az elővásárlási joggal is felruházott grúz-izraeli értékcsoporté lesz a Hungária körút 46. szám alatti ingatlan 100 százaléka.
Mivel a metrós szakszervezetek tiltakoztak, és büntetőfeljelentést is tettek az ingatlanbiznisz miatt, a főváros jó időre jegelte az üzletkötést. A nyomozás is arra jutott, hogy a BKV teljes tulajdoni hányadát nem értékesítették, így le is zárták az ügyet.
A mostani vételár a hetilap értesülése szerint bő egymilliárd forint,
ebből a WSI megszerzi a telek nagyobbik részét is. Mivel az eladást nem előzte meg versenyeztetés, ez a jóval magasabb összeg sem tekinthető piacinak. A lap szerint a kétkijáratos, föld alatti metrómegálló is az új tulajdonosok kezébe került.