Vállalkozás MTI 2016. november. 01. 19:02

Nem a BL-győztes kereste a legtöbbet a BL-ben

A Manchester City ebben kicselezte a Real Madridot az előző idényben. Az Európa Ligában sem a győztes vitte el a pálmát, ami a pénzdíjakat illeti.

Az elődöntőben a későbbi győztes Real Madriddal szemben alulmaradt angol klub 83,8 millió euróval gazdagodott a legrangosabb európai kupasorozatban. A királyi gárda a maga 80 millió eurójával a lista második helyén áll. A harmadik a nyolcaddöntőben búcsúzott Juventus lett 76,2 millióval.

Mindez úgy fordulhatott elő, hogy az olaszországi közvetítési jogokból származó 112 millió eurót három csapat között osztották szét, míg például 90 millió euró értékű spanyolországi jogokból származó összegen öt klub osztozott. A Manchester City 47 millió euróval részesedett a 140 milliós brit jogokból.

A legkevesebb pénzt az izraeli Makkabi Tel-Aviv kereste 16,7 millió euróval.

Az európai szövetség (UEFA) 1,345 milliárd eurót fizetett a 32 résztvevő klubnak, amelyek csak a főtáblára jutásért 12 millió eurót kaptak. A csoportkörben minden győzelem 1,5 milliót ért, a döntetlenek pedig 500 ezret kóstáltak. Minden egyes továbbjutás további eurómilliókat eredményezett a csapatoknak.

Az Európa Ligában sem a győztes kereste a legtöbb pénzt, hanem a döntőben alulmaradt FC Liverpool. Az angol klub csaknem 38 millió euróval gazdagodott a második számú európai kupasorozatban.

A megszakítás nélkül harmadszor győztes spanyol Sevilla a maga megközelítőleg 14 millió eurójával a lista nyolcadik helyén áll, igaz, csak a Bajnokok Ligája csoportköre után került át az EL-be, előbbi sorozatban pedig több mint 21 millió eurót keresett.

A második legtöbb pénz közel 21 millió euróval a Tottenham Hotspurnek jutott, a harmadik pedig a spanyol Villarreal lett 16,5 millióval.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.