Vállalkozás MTI 2016. június. 14. 12:31

Nagy kaszálásra készül a TV2 és a köztévé reklámjainak értékesítője

Tavalyi 10 milliárd forinthoz közelítő árbevétele után 200-300 százalékos növekedéssel számol idén az Atmedia – közölte Lukács Csaba, a hazai tévés reklámpiac legnagyobb kereskedőházának számító Atmedia vezetője egy sajtóbeszélgetésen. A cég január elseje óta a TV2 és az MTVA reklámidejét is értékesíti.

A 2010-ben indított ügynökség által értékesített 11 médiacsoporthoz tartozó 35 csatorna az év első öt hónapjában 55,2 százalékos közönségarányt mondhatott magáénak, míg az RTL-csoport kereskedőháza, az R-Time részesedése 43,1 százalékos – közölte Lukács Csaba.

Az Atmedia vezetője szerint hirdetési szempontból egyértelműen sikertörténet a franciaországi labdarúgó-Európa-bajnokság és a riói olimpia. Az előbbi a várakozások felett teljesít reklámszempontból, míg az utóbbi esetében azzal kalkulálnak, hogy "kevésbé lesz kiemelt", mint a másik sportesemény.

Lukács Csaba arról is beszélt, hogy viszonylag rövid időn belül újabb csatornákkal és médiatípusokkal akarják bővíteni a portfóliójukat. Úgy fogalmazott, hogy mivel szinergia-alapon tervezik a bővülést, biztosan nem lépnek be a nyomtatott sajtó és a közterületi hirdetések piacára. Az ügyfélkörükbe tartozó tévécsatornák révén már így is jelen vannak az online piacon, de "nem feltétlenül volna ördögtől való" belépniük a rádiós hirdetési szektorba, amelyben jelentős tartalékokat látnak. 

A televíziós piacról azt mondta, ma felülértékeltek a főműsoridős reklámértékesítések, miközben annak ellenére kapnak a szükségesnél kisebb figyelmet a kábelcsatornák, hogy 2012-ben megtört a két vezető országos kereskedelmi tévé nézettségi uralma, és ma a nézők több mint kétharmada már nem azokat választja főműsoridőben. 

Ez az új trend, amit a piaci intézményrendszernek is tükröznie kell; éppen ezért az Atmedia ügyvezető igazgatója szerint ma már nem a két legnagyobb nézettségű csatorna, hanem a csatornaportfóliók versenyeznek a hirdetőkért, és ezek versenye teszi elkerülhetetlenné a piac megújulását, az árazási szempontok és súlypontok megváltoztatását.

 

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.