Vállalkozás hvg.hu 2015. december. 01. 16:59

Transzatlanti szupersztrádán száguldhatnak a magyar cégek a Szilícium-völgybe

Egy magyar érdekeltségű tanácsadócég amerikai piacra lépésével közvetlen kapcsolatot teremtene Magyarország és a technológia fellegvárának számító Szilícium-völgy között, amely a cég szerint kiugrási pont lehet hazai és európai innovátoroknak, cégeknek, döntéshozóknak egyaránt.

Habár Európában igen fejlett a felsőoktatási rendszer, előremutató és rendkívül eredményes a kutatási infrastruktúra, az uniós vállalatok ezt mégsem tudják piacképes innovációvá alakítani. Sőt. A Strategy+Business amerikai gazdasági magazin vizsgálata szerint annak ellenére, hogy Európában a magánjellegű kutatás-fejlesztésre fordított kiadásokat nézve a legtöbbet költő cégek harmada európai, addig világviszonylatban a tíz leginnovatívabb vállalat között egy európai sem szerepel. Ez az úgynevezett európai paradoxon.

Miért ne lehetnének világhódítók a magyar vállalatok?

Ezen segítene a magyar gyökerű nemzetközi tanácsadó cég, az innomine, amely nemzetközi stábbal és kiterjedt európai jelenléttel segítené az európai és magyarországi multinacionális cégeknek megtalálni a startup világ értékes innovációit, másrészt lehetőséget teremteni a startupoknak, és a terjeszkedni vágyó vállalatoknak, hogy bekapcsolódjanak a nemzetközi technológiai véráramba, és az innováció fővárosából, a Szilícium-völgyből hódítsák meg a világot. A tanácsadócég ügyfelei közvetlenül hozzáférhetnének az amerikai kapcsolatokhoz, módszerekhez, know-how-hoz, innovációs központokhoz tudatosan párosítva mindezt a rendelkezésre álló EU-forrásokkal. Ezáltal könnyen válaszolni tudnak olyan kérdésekre, hogy a globális piacon kik a főbb versenytársak, kiknek van hasonló terméke, hol állnak hozzájuk képest, mivel tudnak többek, jobbak lenni, vagy hogy kivel érdemes partnerséget kialakítani – olvasható a cég közleményében.

Ezen felül Szilícium-völgyi tréningeket, és „előretolt helyőrséget” szolgáltatnának, de akár konkrét innovációs központok és vállalati akcelerátorok felépítését is vállalják. A magyar és európai kkv-knak szánt csomagjukban pedig egyablakos képviseletet és piacra lépést nyújtanak, beleértve a cégalapítást, irodabérletet, marketingstratégiát, üzletfejlesztést, tőkebevonást vagy akár az első alkalmazottak felvételét.

A cég több multinacionális vállalattal (pl. Microsoft, Telefonica), kutatási és felsőoktatási intézménnyel, kormányzati szereplővel (pl. Európai Bizottság), valamint technológiai cégek százaival való évtizedes együttműködés után döntött úgy, hogy elindítja Szilícium-völgybeli működését. Ezzel létrejött egy 21. századi transzatlanti szupersztráda az innovációs gazdaság számára. „Célunk, hogy lefedjük és összekössük, a transzatlanti térség innovációs központjait ezáltal segítsük a hazai innovatív cégek globális terjeszkedését” – mondta Vicze Gábor, az innomine Group ügyvezetője. „Az innomine megépítette azt a megbízható csatornát, amivel a Szilícium-völgy tudása, kapcsolatrendszere és a világpiaci kitörés legkorszerűbb megoldásai első kézből hasznosíthatók és alkalmazhatók magyar és európai digitális gazdasági sikerekre” – mondta Tilesch György, az innomine amerikai ügyvezető partnere.

hvg360 Lengyel Tibor, Gergely Márton 2025. január. 08. 09:30

Orbán csapdában: hogy erősnek látszódjon, tíz napig nyaralnia kell

Senki sem gondolta, hogy Orbán Viktor szó szerint érti a 2025-ös repülőrajtot, és Indiába utazik. Valójában Magyar Péter vett igazi startot, aki az előrehozott választásokkal olyan témát talált, aminek realitása ugyan nincs, de a kormánypártot és az ellenzékét is defenzívába tudta vele kényszeríteni.