A CÖF-CÖKA is kiakadt azon, hogy Gyurcsány cége, az Altus kapott megbízást az Európai Bizottságtól a magyarországi uniós finanszírozású fejlesztésekkel összefüggésben. Kíváncsiak arra, kik bírálták el az Altus pályázatát, de követelik a beadott pályázatok bemutatását, valamint az értékeléssel összefüggő összes adat közzétételét is Brüsszeltől, és ezért levelet is írtak Jean-Claude Junckernek.
Nyílt levelet írt Jean-Claude Junckernek, az Európai Bizottság elnökének a CÖF-CÖKA vezetősége. A békemeneteket is szervező civilek azt írták, az EB "olajat önt a parázsra" azzal, hogy Gyurcsány Ferenc cégét, az Altus Befektetési és Vagyonkezelő Zrt.-t bízta meg a magyarországi uniós finanszírozású fejlesztésekkel összefüggésben. A levélben követelik az Altus kizárását a Magyarországot érintő EU-támogatások ellenőrzéséből.
"Példátlan, hogy egy magyar parlamentben ülő, ellenzéki bukott politikus tulajdonában álló cég, a semlegességét hirdető Európai Bizottságtól ilyen mérvű anyagi és politikai támogatást kapjon" – fogalmaznak.
Kíváncsiak arra is, kik bírálták el az Altus pályázatát, de követelik a beadott pályázatok bemutatását, valamint az értékeléssel összefüggő összes adat közzétételét is Brüsszeltől.
"A CÖF-CÖKA skandallumnak minősíti az Európai Bizottság napvilágra került döntését, és mögötte könnyen felismerhető, politikai színezetű állásfoglalást vél felfedezni" – írják közleményükben.
Mint arról beszámoltunk: az Európai Bizottság Gyurcsány Ferenc cégére, az Altusra bízta a magyar fejlesztéspolitika ellenőrzését. A Miniszterelnökség vasárnap azt kérte az Európai Bizottságtól, gondolja újra a döntését, de Dobrev Klára, az Altus vezérigazgatója is megszólalt, kijelentve: a cég nyílt tenderen, egy nemzetközi konzorcium vezetőjeként nyerte el a megbízást.
Vasárnap a DK-elnök Gyurcsány azt mondta: a 700 milliárdos uniós támogatás felfüggesztésének semmi köze ahhoz, hogy cége megbízást nyert arra, hogy mind a 28 uniós tagországban elemezze és értékelje a 2014 utáni időszak tervezési programjait és dokumentumait.