Vállalkozás hvg.hu 2015. február. 13. 12:41

Kukába valók a meetingek

Semmi értelme a munkahelyi megbeszélések 99 százalékának, időpocsékolás, és mindig leuralja néhány erőszakos vagy nagyobb hatalommal bíró kolléga. De van megoldás!

A munkahelyi meetingek 99 százaléka kukába való a Johns Hopkins Carey Business School professzora szerint. Brian Gunia csoportokat, tárgyalásokat és döntéshozatali folyamatokat vizsgálva jutott erre a kovetkeztetésre, és rájött arra, amit a cégeknél mindenki tud: hogy a munkahelyi megbeszéléseken mindenki csak a saját véleményét és menetrendjét nyomatja, de gyakran csak pár hangos vagy nagyobb hatalommal bíró kolléga uralja az egészet, akik elfojtanak minden ellenvéleményt, amik hasznossá tehetnék a meetinget.

Erre már kezdenek rájönni néhány cégnél, és nem ragaszkodnak ahhoz, hogy a dolgozók minden meetingen ott legyenek.

A kutató szerint az egy megoldás, ha a szervezetben bátorítják az egészséges vitát, illetve az, ha a meetingeknek van menetrendje.

A legjobb megoldás viszont: nem kell résztvenni a meetingen, ha nincs értelme. Ennek eldöntésére a Huffington Post egy hasznos diagramot készített. A diagram a legtöbb esetben azt a választ adja, hogy ne menjünk el a meetingre, például ha be kellene telefonálni, nincs menetrend vagy csak ötletelés a cél, esetleg ebédidőben van.

Ha szeretne további hasznos híreket olvasni, hírlevelünkre feliratkozva megteheti!
hvg360 Tornyos Kata 2024. december. 23. 10:54

Lehet, hogy már nem a magyarok a finnek kedvencei, de azért még mindig nagyon várnak minket – mi igaz a finn sztereotípiákból?

Állandó sötétség, télen-nyáron meg lehet fagyni, kiváló az oktatás, és nem utolsósorban a legboldogabb ország a világon. Nagyjából ezek a jellemzők jutnak eszébe a magyaroknak Finnországról, ahova meglepően kevesen költöznek közülünk, annak ellenére, hogy rokonok vagyunk, más skandináv országok pedig kifejezetten népszerű kivándorlási célpontok. A finn kormány szinte kampányszerűen próbálja beszippantani a külföldieket – hogyan segítik a beilleszkedésüket, és milyen a háborús készültségben lévő Finnországban élni?