Nem írták alá a Budapest Bank adásvételi szerződését a pénteki határidőig – írja a Napi Gazdaság. Az NGM szerint a megállapodás az ügylet összetettsége miatt csúszik.
Ahogy korábban megírtuk, pénteken kellett volna aláírnia a Budapest Bank adásvételi szerződését az amerikai GE Capitalnak és a magyar államnak a Magyar Közlöny december 4-én megjelent számában szereplő kormányhatározat alapján.
A Nemzetgazdasági Minisztérium tájékoztatása szerint a becslések szerint 100 milliárd értékű megállapodás az ügylet összetettsége miatt csúszik, de sem az új határidőről, sem pedig a konkrét vételárról nem árultak további konkrétumokat.
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter és Kovács Zoltán kormányszóvivő december 4-én jelentette be, hogy a magyar állam megveszi a Budapest Bankot, az erről szóló előszerződést a magyar kormány aznap írta alá írta alá a bank tulajdonosával, a GE Capital-lal. Az előzetes tervek szerint vevő a Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt., a fedezetet az MFB biztosítja.
Az MKB után a Budapest Bank lenne a második pénzintézet, amelyik állami tulajdonba kerülne. Korábban a Széchenyi és a Gránit Bankba vásárolta be magát a magyar állam. A mostani vásárlás a bankrendszer átalakításának újabb lépése, amelynek célja 50 százalék fölé emelni a magyar tulajdon arányát a hazai bankrendszeren belül. Varga Mihály indoklása szerint a bankrendszer átszabását a gazdasági szuverenitás visszaszerzése is indokolja.
Joerg Bauer, a GE Magyarország elnöke, korábban úgy nyilatkozott, a Budapest Bank eladása a nemzetközi stratégia része, és nem tervezik, hogy teljesen kivonuljanak az országból. Bauer akkor optimistán azt mondta, reményei szerint a bank adásvételi tárgyalásait 2015. január 16-ig sikerül lezárni.