Baldauf László CBA-vezér korábbi nyilatkozatára hivatkozva állította az RTL Klub, hogy a magyar üzletlánc bejelentkezne a Tesco 13 bezárt boltjáért. Később közölték: félreértették a nyilatkozatot.
A CBA már korábban jelezte, hogy átvenné a bezáró üzleteket, a Tesco pedig hétfőn jelentette be, hogy 13 boltját bezárja – hangzott el az RTL Klub Híradójában kedd este.
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter a Híradónak azt mondta, hogy a 600 ember elbocsátása egyedi eset, és a Tescónak magának kell erre megoldást találnia. Méltatlan, hogy a Tesco külső szereplőben – a kormány intézkedéseiben – kívánja megtalálni a boltbezárások okát – tette hozzá.
Nigel Jones, a Tesco Magyarország vezetője viszont egyértelműen azt mondta, a törvényi változások miatt döntöttek úgy, hogy 13 boltot bezárnak annak érdekében, hogy a cég nyereséges maradhasson.
A Tesco arról nem nyilatkozott, hogy mi lesz a bezárásra ítélt üzletek sorsa, de a Híradóban idézték Baldauf László CBA-vezér szombati Népszavának tett nyilatkozatát, miszerint: "Nekünk készen kell állnunk arra, hogy egy esetlegesen kivonuló bolthálózat egységeit megvásárolhassuk, amennyiben azok valóban értéket jelentekenk a számunkra." Az RTL Klub később – az Index szerint – azt közölte, hogy félreértették Baldauf január 10-i nyilatkozatát, és a CBA mégsem jelentkezett be a Tesco üzleteiért. Baldauf a Népszava konkrét kérdésére (melyik multi magyarországi leányát várásolnák fel) felelt az előbbi általánossággal, és még azt is hozzátette: "Piaci információk szerint többen is gyengélkednek, meglátjuk, hogy végül ki kerül eladósorba."
A Híradó riportjában megszólalt még Vámos György, a Kereskedelmi Szövetség főtitkára, aki szerint éppen az volt a kormány célja, hogy ellehetetlenüljenek a nagyon, külföldi tulajdonú láncok. Ezt a célt szolgálja például az élelmiszer-felügyeleti díj megemelése, ami 7 nagy láncot érint. Ezek összesen korábban évente 2 milliárd forint díjat fizettek, de ez az új törvény hatására 30 milliárd forintra ugrik.