Vállalkozás hvg.hu 2014. október. 29. 13:55

Ígéretes magyar ötletek kopogtatnak Európa kapuján

Öt magyar startup vesz részt, a befektetők és szakemberek részéről kiemelt figyelemmel kitüntetett bécsi Pioneers fesztiválon.

Most zajlik Bécsben Európa egyik legnívósabb startup eseménye, a 250 befektetőt, 600 startupot, 2500 gazdasági szakembert vonzó, Pioneers Fesztivál, amin a Loffice jóvoltából 5 magyar csapat is ingyen standot állíthatott. A vasárnap megrendezett versenyre – melynek tétje a kijutás volt - 88 hazai startup adta le pályázatát. „Nagyon sok munkát jelentett a magas számú pályázatok elbírálása, ugyanakkor jó volt látni, hogy olyan 88 cég jelentkezett, akiknek a túlnyomó többsége nagyon fontos és ígéretes projekten dolgozik." - nyilatkozta Korányi László, a vasárnap délután rendezett verseny egyik zsűritagja. „Nemzetközi, Silicon Valleyben rendezett megmérettetésekhez képest is megállja a helyét ez a startup verseny, akár a pályázó startupok, akár az esemény színvonalát nézzük." - mondta Oszkó Péter, egy másik zsűritag. A megmérettetés után végül a Colibrilabs, a Codie, a DZZOM, a Liber8 Technology és a Nowtech nyert megjelenési lehetőséget a bécsi rendezvényen. A Colibrilabs egy erdélyi vállalkozás, amely drónjaival a jelenlegi világrekordot szándékozik megdönteni, prototípusai ötször több időt töltenek a levegőben, mint az átlagos versenytársak termékei. Bustya Attila alapító Csíkszeredán tervezi és szereli össze drónjait - írta meg a Figyelő.

A Codie egy fejlesztő játék, amelynek segítségével a fiatalok játszva sajátítják el a programozás és a számítógépes logika alapjait. „A Codie prezentációja meggyőzött bennünket, lényegre törően foglalta össze a projekt esszenciáját. 3 percből megértettük, hogy miről szól és megláttuk benne a potenciált: nagy és folyamatosan növekvő piacon, megfelelően pozícionált, jó termék. Az üzleti modell kalibrálására érdemes még odafigyelniük." - mondta Halász Iván a zsűri egyik tagja. A DZZOM bioinformatikai vállalkozása élen jár a humán sejteken belüli gének és fehérjék által alkotott hálózatok építésében és szimulációjában, így hozzájárul a komplex betegségek biológiai folyamatainak és kapcsolatainak megértéséhez. A projekt célja, hogy a kutatók által kifejlesztett termékekkel onkológiai, szív- és érrendszeri, vagy immunológiai betegségek korai diagnózisát segítse, és lehetőséget teremtsen személyre szabott terápiák kifejlesztéséhez.

A Liber8 Technology célja pedig, hogy megszabadítsa a világot a lemerülő akkumulátoroktól és a mindent behálózó kábelektől. A magyar cég olyan IT termékeket gyárt majd, amik kábel és gombok nélkül működnek és sohasem kell őket tölteni. A GyroSet egy elektronikus kerekesszék vezérlő platform, amely fedélzeti számítógépe lehetővé teszi a kerekesszék fejmozgással való vezérlését. A GyroSet funkciói révén lehetővé teszi, hogy a súlyosan mozgássérült emberek is dolgozhassanak, illetve kapcsolatot teremthessenek a külvilággal.

Keressük a legjobb kisvállalkozói honlapot! Pályázzon jól működő honlapjával, részletekről itt olvashat, a pályázati űrlapot pedig itt találja.

Ha szeretne további hasznos híreket olvasni, hírlevelünkre feliratkozva megteheti!