Vállalkozás hvg.hu 2014. október. 29. 15:06

7 kérdés, amelyet mindenképp fel kell tenni egy állásinterjú végén

Egy állásinterjú végén az álláskeresőnek érdemes kérdéseket feltennie, ugyanis így sok mindent ki tud deríteni a munkáról, és saját magát is még jobban be tudja mutatni. Tippek arra, hogy miket lehet ilyenkor kérdezni.

A Business Insider egy videóban összeszedte, hogy melyik az a 7 okos, ügyes kérdés, amit egy állásinterjú végén a legjobb, ha feltesz a meginterjúvolt. Ugyanis a jó kérdések feltevésével megmutatjuk, hogy érdekel minket a munka, illetve plusz információhoz is tudunk jutni.

A feltenni szükséges kérdések a következőek lehetnek:

  1. Mit szeret a legjobban abban, hogy ennél a cégnek dolgozik? Ezzel ugyanis az interjúztatók elmondják, hogy mit értékelnek a legjobban a cégben.
  2. Hogyan fejlődött ez a pozíció? Ebből ugyanis kiderülhet, hogy van-e fejlődési potenciál az állásban.
  3. Tudna esetleg példát mondani, hogy fogok együttműködni a főnökömmel? Ebből ugyanis kiderülhet, hogyan is kommunikálnak egymással a munkavállalók, és milyen készségekre van szükség.
  4. Melyek a legfőbb prioritások erre a munkára? Az erre adott válaszból kiderülhet, hogy mire kell figyelni a munkánál, és így jó benyomást is lehet tenni.
  5. Milyen kihívások vannak ebben a munkában? Így tudni lehet, mire számítsunk. Ha egyet sem sorolnak fel, akkor gyanakodhatunk, hogy ez nem egy érdekfeszítő munka.
  6. Mit tettek az ebben a pozícióban lévő korábbi munkavállalók azért, hogy sikeresek legyenek? Ezzel ugyanis meg lehet nézni, hogyan is méri a cég a sikert.
  7. Van bármilyen hezitálás, ellenvetés a képesítéseimmel kapcsolatban? Ezzel ugyanis meg tudjuk azt mutatni, hogy mennyire vagyunk magabiztosak abban, hogy megbeszéljük a gyengeségeinket az interjúztatóval.
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.