2014. szeptember. 04. 17:04 hvg.hu Utolsó frissítés: 2014. szeptember. 04. 15:51 Vállalkozás

5 tanács, hogy valóban hasznos legyen egy konferencia

A konferenciák nem csak arról szólnak, hogy hasznos tudást szerezzünk, hanem hogy üzleti kapcsolatainkat ápoljuk, vagy új partnerek után nézzünk. Összegyűjtöttünk öt praktikát, amivel mindezt könnyebben megteheti.

1. Érkezzen időben!

Sokan elkövetik azt a hibát, hogy az utolsó pillanatban érkeznek, vagy amikor már tart az előadás. Ám a konferencia előtti 20 perc az egyik legértékesebb időszak és nem azért, mert a büféasztalt még nem rabolták le, hanem mert ilyenkor lehet a legjobban kapcsolatot építeni. Legyen kezdeményező, beszélgessen a jelenlévőkkel, valószínűleg ők is ezért érkeztek korábban.

2. Ne feledje a névjegykártyát!

A konferenciákra érdemes névjegykártyával felszerelkezve érkezni, de a cél nem az, hogy minél többet osszon ki. Még a konferencia előtt gondolja át jól, kivel és miért lenne érdemes kapcsolatba kerülnie, és próbáljon meg azokkal beszélgetni a szünetekben.

3. Törekedjen az önzetlenségre és a segítségnyújtásra!

A szünetek ideje alatt ne azon gondolkodjon, hogy mit kérhetne másoktól, hanem inkább hogyan tudna segíteni másokon. Egy önzetlen felajánlás, vagy akár a legapróbb problémában nyújtott segítség később hatalmas hasznot hozhat.

4. Felkészültség = reputáció növelés

A legtöbb ilyen eseményen lehetőség nyílik arra, hogy felhívja magára a figyelmet egy jól átgondolt szakmai hozzászólással. Legyen bátor és a rendezvény végén tegyen fel kérdést, vagy szóljon hozzá cégneve említésével az adott témához.

5. Kerülje a tolakodást, de ne legyen szégyellős.

A konferenciákon bárki megszólítható. Amennyiben bátorsága inába száll, csatlakozzon már kialakult beszélgetésekhez.


Amennyiben már eldöntötte, hogy üzleti kapcsolatait szakmai konferenciákon vagy szemináriumokon szeretné a közeljövőben ápolni és építeni, jelentkezzen most a HVG második féléves rendezvényeire, szeptember 10-ig 30% kedvezménnyel.

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?