2014. május. 29. 17:27 MTI Utolsó frissítés: 2014. május. 29. 17:26 Vállalkozás

Óriási üzletet csinálhat a Deutsche Telekom, igaz, második nekifutásra

A Deutsche Telekom AG elfogadta a Softbank Corp. által tett vételi ajánlatot amerikai leányvállalatára, a T-Mobile US Inc. mobil távközlési szolgáltatóra - közölte a japán Kyodo hírügynökség bennfentes értesülésekre hivatkozva.

A Deutsche Telekom (DT) szóvivője nem kommentálta a japán hírügynökség értesülését. A DT mintegy kétharmados részvénytulajdonnal rendelkezik a tőzsdén is jegyzett amerikai leányvállalatában. 

A Softbank tavaly vásárolta meg a harmadik legnagyobb amerikai mobil távközlési szolgáltatót, a Sprint Corp. vállalatot. A T-Mobile US a negyedik legnagyobb mobilszolgáltató az Egyesült Államokban. 

A T-Mobile akvizíciójára csak az amerikai versenyhatóságok engedélyével kerülhet sor. A Deutsche Telekom 2011-ben már beleegyezett a T-Mobile eladásába az AT&T távközlési konszernnek, az amerikai igazságügyi minisztérium azonban akkor versenyjogi aggályokra hivatkozva megakadályozta az üzletet.

A Softbank az akvizíció után egyesíteni kívánja a Sprint és a T-Mobile üzleteit, hogy együttes piaci részesedésük megközelítse a két piacvezető, a Verizon Wireless és az AT&T részesedését. A Softbank tulajdonosa Szon Maszajosi szerint az amerikai piacot a két nagy konszern oligopóliuma uralja, a díjak ezért magasak, a szolgáltatás pedig lassú. Egy harmadik piaci szereplő megjelenésével a helyzet jelentősen javulhatna. 

Az idei első negyedévben a T-Mobile US 2,4 millió új előfizetőre tett szert, de 151 millió dollár veszteséget szenvedett el, szemben a tavalyi negyedik negyedévi 107 millió dollár nyereséggel.

Gazdaság hvg.hu 2024. december. 01. 07:00

És akkor Varga Mihály állást váltott, a hitelminősítő pedig beszólt a magyaroknak

Pénteken végre felszállt a fehér füst, Orbán Viktor Varga Mihályt választotta a jegybankelnöki posztra, miközben Matolcsy György máris azt jósolja, hogy az évtized két legjobb éve vár ránk. Még aznap este a Moody’s kemény kritikával illette a magyar gazdaságpolitikát. A kormány arra épít, hogy végre sikerül költekezésre bírni az óvatoskodó országot. Persze, csak úgy lehet többet költeni, ha van miből. A hároméves bérmegállapodás ezt segítené, feltéve, ha a lakhatási válság és az újabb inflációs hullám el nem viszi az egészet. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.