A felhő alapú szolgáltatásokkal ma már a könyvelési és bérszámfejtési feladatok is egyszerűsíthetőek, méghozzá az adminisztráció színvonalának növelésével.
Számos területen túlterheltek a munkáltatók adminisztrációs kötelezettségeik miatt, elég példáként említeni a számlázást, bérszámfejtést. A vállalkozói terhek csökkentésére, és a hatékonyság növelésére megoldás lehet az olyan új, felhő alapú informatikai szolgáltatások igénybevétele, amely egyszerre teszi egyszerűbbé és gyorsabbá a könyvelési, bérszámfejtési és adatszolgáltatási feladatokat.
Egyszerűsíthetőek az adatok és a dokumentációk vagy az archiválás, hiszen a felhasználóknak nem kell másolatot készítenie például a számlákról a könyvelőcéghez való megküldés előtt, elég azt csak digitalizálni és az online felületen eljuttatni a könyvelőhöz, így nagyobb vállalatok esetében akár komolyabb adminisztratív költség spórolható meg.
„Egy ilyen, titkosított internetes platform biztonságos adatcserét biztosít a cég és a könyvelő vagy adótanácsadó cég között, miközben garantálja a belső folyamatok feletti ellenőrzést és a világos jóváhagyási munkafolyamatokat” – mondta el Nemecz István, a könyveléssel és adótanácsadással foglalkozó Accace Tulip platformjának vezetője. A felhő alapú szolgáltatások igénybevételével akár ötödével csökkenthető az adminisztratív feladatokra szánt idő, ráadásul a dolgozók bármikor hozzáférhetnek a bérszámfejtéssel, adóbevallással, cafeteriával kapcsolatos dokumentumaikhoz, amelyeket nem kell kinyomtatniuk és tárolniuk, továbbá a munkavállalók közvetlenül tehetnek fel kérdéseket a felhő alapú internetes rendszeren keresztül a bérszámfejtő cég képviselőinek.
A borítékban történő bérlap és számlamásolat küldése is elkerülhető egy ilyen rendszer használatával, ráadásul az e-mailes kommunikációt akár teljesen kiválthatja.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.