Több mint 190 millió eurót fektet be új offshore termelő üzemekbe A Siemens Nagy-Britanniában. A tervek a 6 megawattos teljesítmény-osztályú offshore szélturbinák rotorlapátjainak gyártásáról, illetve Hull-ban új logisztikai és szervizközpont létrehozásáról szólnak, A briteknek tetszik az elképzelés - a törekvést a napokban megerősítette David Cameron brit miniszterelnök és Michael Süß, a Siemens AG igazgatóságának tagja is.
A brit szélenergia-piacban nagy növekedési ráta és további jelentős potenciál van, miután a szélerőmű-kapacitás az elmúlt két évben megkétszereződve, épp 10 gigawattig hízott. (Csak összehasonlításul: a jelenlegi paksi blokkok 2 GW-ra képesek, az új reaktorok pedig 2,4 GW-ot fognak tudni, ha megépülnek.) Az Egyesült Királyságban az offshore piac gyorsan nő, az évtized végéig csak a tengeri erőművek teljesítményét 14 GW-tal kellene bővíteniük a briteknek ahhoz, hogy a klimatikus és ellátás-biztonsági célkitűzések teljesülhessenek. Távlatilag 40 GW szerepel különböző projketekben.
A Green Port Hull központnak 2016 elején kell üzembe állnia, a lapátgyártásnak pedig az év nyarán megindulnia. A gyár 2017 közepétől fog teljes kapacitással működni. A beruházások segítségével az áramigény negyedét fogják 2020-ra megújuló energiából fedezni.
A Siemens és brit partnere, az Associated British Ports (ABP) összesen 371 millió euró értékű beruházást végeznek, ami nem csak az offshore-piacot erősíti az országban, de ezer embernek munkát is ad - 550 fő a lapátgyártásban, 450 fő pedig a Green Port Hull-ban kap munkát. Ráadásul az építkezések és a beszállítói kör bevonása további, indirekt állásokat is generál.
A Siemens a legnagyobb szélenergiapiaci szállítója az Egyesült Királyságnak, összesen már több mint 2200 turbinát telepített a térségbe, így a brit szélenergia-teljesítmény több mint fele Siemens technológiával termel.