Vállalkozás hvg.hu 2014. február. 26. 17:23

Magyar egyetemisták mondják Bill Gates-nek a tutit

Okostelefonnal irányítható robot, szívdiagnosztikai tapasz, gyógyszerfejlesztési eszköz – ezek az ötletek bizonyultak a legjobbaknak a Kairos Society Hungary egyetemi hallgatók számára kiírt startup pályázatán. A győztes Kaliforniában prezentálhat Bill Gates és Richard Branson előtt.

“Érezhető, tapintható volt az energiaszint, az izgalom, a nyitottság és érdeklődés” - nyilatkozta Balogh Péter, zsűritag, az NNG Kft. ügyvezető igazgatója. A Kairos Society Hungary pénteken tartotta az innovatív, fiatal vállalkozások számára meghirdetett Student Venture Competition döntőjén.

Az első helyezett díja bemutatkozási lehetőség Kaliforniában, Laguna Niquel-ben megrendezésre kerülő Global Summit keretein belül, ahol olyan üzletemberekkel találkozhatnak a csapat tagjai mint Bill Clinton, Bill Gates vagy Richard Branson.

A versenyt megnyerő Robophone csapata egy olyan robotot fejlesztett ki, amely IOS, illetve Android operációs rendszerrel rendelkező okostelefonnal irányítható. A termék célja, hogy a gyerekeket játékos és grafikus úton tanítsa meg a programozásra. A második helyet a Stressgraph csapata kapta, akik egy olyan bőrtapaszt fejlesztettek ki, ami a szív fölé helyezve méri a stressz által kiváltott tüneteket, majd a kapott adatokat elküldi az okostelefonra, ahol egy algoritmus ezeket számokká konvertálva megjeleníti.  Az applikáció a felhasználó stressz értékeinek valós idejű, hosszútávú nyomonkövetését teszi lehetővé. A  dobogó harmadik fokára a Vitrolink csapata állhatott, akik egy olyan eszközt fejlesztenek, amely hatalmas segítség lehet az ipari laborokban dolgozó kutatók számára, valamint segíthet gyógyszerfejlesztéssel foglalkozó cégek költségeinek csökkentésében.

A versenyen hét  csapat mutathatta meg magát és ötletét a magyar start-up ökoszisztéma illusztris szereplőinek. A csapatok felkészülését David Trayford, Weszl Miklós, Duda Ernő és Müller Tamás segítette. A versenyzők közötti sorrendet a Bojár Gábor, Hild Imre, Balogh Péter, Nagy László, Szabó Balázs, Kovács Patrik, Szirtes Marcell (a tavalyi győztes csapat egyik tagja) és Károlyi Antal alkotta zsűri határozta meg.

A rendezvény vendége Dale J. Stephens a 22 éves amerikai vállalkozó volt, aki a Facebook korai befektetője Peter Thiel által alapított ösztöndíj, a Thiel Fellowship nyertese . Előadásában az általa alapított UnCollage nevű vállalkozást, illetve az ezáltal elindított társadalmi megmozdulást mutatta be, melynek célja, hogy megvátoztassa azt a hagyományos gondolkodásmódot, miszerint a diplomaszerzés elengethetetlen feltétele a siker elérésének. A rendezvényen részt vett Karolina Stawinska a Kairos Society Global elnökségi tagja, aki többek között felhívta a figyelmet az oktatás és infokommunikációs eszközök kapcsolatának fontosságára és jelentőségére.

Itthon Iványi Blanka 2024. november. 29. 10:27

A magyarokat még mindig az alacsony fizetések aggasztják, nem az LMBTQ – elkészült Magyarország 2024-es problématérképe

A kormánypárti szavazókat a megélhetési gondok, a Tisza Párt táborát a korrupció aggasztja a legjobban az ország gondjai közül. Az akkumulátor gyárakat már égetőbb problémának látják a magyarok, mint az orosz befolyást vagy az LMBTQ ügyeket. A Policy Solutions felméréséből kiderül, mi aggasztotta leginkább a magyarokat 2024 őszén.