Vállalkozás MTI 2013. december. 17. 14:24

Megvenné a cseh Agip-kutakat a Mol leányvállalata

A csehországi Agip hálózat üzemanyagtöltő állomásainak megvételéről folytat intenzív tárgyalásokat a magyar Mol kezében lévő Slovnaft és az ENI olasz energiaipari társaság - közölte a Lidové Noviny című cseh napilap kedden.

Az újság értesülése szerint a tárgyalások nagyon előrehaladott állapotban vannak, a megállapodás már aláírásra kész.

A Slovnaft - szintén a lap szerint - ugyanakkor érdeklődik a Ceská Rafinérská vegyipari vállalat részvényeinek egyharmada iránt is. Ez a részvénycsomag ugyancsak az Agip hálózatot működtető ENI tulajdonában van. Az Unipetrol Holding kezében lévő Ceská Rafinérskához az észak-csehországi Litvínov és Kralupy nad Vltavou városokban működő két kőolajfinomító tartozik. Ebben az esetben a tárgyalások lezárása még messzebb van, mert nem tudni, hogy a többségi tulajdonos Unipetrol élni fog-e az elővásárlási jogával.

Az értesülések megerősítését firtató kérdésre az ENI lapzártáig nem válaszolt a Lidové Novinynek. "Kósza híreket nem kommentálunk" - mondta Anton Molnár, a Slovnaft szóvivője.  

A Lidové Noviny kifejti: a jövőre nagyszabású átalakulásra kell számítani a csehországi üzemanyag-piacon. Amennyiben az összesen 124 Agip benzinkút a Slovnaft tulajdonába kerül a Mol leányvállalatának majdnem 300 üzemanyagtöltő állomása lesz, és ezzel a cseh Benzina társaság után a második helyre kerül a piacon. 

A Slovnaft eredetileg alig háromtucat benzinkúttal rendelkezett Csehországban, de tavaly 125 Pap Oil üzemanyagtöltő állomást vett. A Slovnaft akkor közölte, hogy tovább kívánja növelni részesedését a cseh üzemanyagpiacon.

hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.