2013. november. 08. 16:11 Utolsó frissítés: 2013. november. 08. 16:11 Vállalkozás

Cseh sörre esküszik a Borsodi

A terveknek megfelelő eredményekre számít az idén a Borsodi Sörgyár Kft., a várhatóan szűkülő piac mellet is - összegezte a cég ügyvezető igazgatója a menedzsment 2013-as gazdasági várakozásait pénteken Budapesten.

A magyar sörpiac elmúlt évekre jellemző stagnálása, enyhe növekedése 2013-ban megállt. Az eddigi adatok alapján várhatóan 5 százalékkal csökken a piac, ismét 6 millió hektoliter alá - mondta Petr Kovarik a háttérbeszélgetésen.   

Az okok közé sorolta a kedvezőtlen nyári időjárást, a gyenge fizetőképes keresletet, valamint a söripart negatívan érintő adóváltozások. Ezen hatások alól a Borsodi Sörgyár sem tudja magát kivonni - mondta az igazgató.

A cég a kihívásokra a termékek átstrukturálásával, a prémium kategória arányának növelésével válaszol. Ezért kezdték el gyártani például az egyik, Magyarországon is kedvelt márkás cseh sört. Jó lépésnek bizonyult, azóta a jelentős keresletnek köszönhetően megduplázódott ennek gyártása - tette hozzá.

A Borsodi Sörgyár Kft. piaci részesedése Magyarországon 23-24 százalék. A termékek arányában a prémium szegmens 15 százalék, míg a középkategóriás termékek aránya egyharmad körüli.

A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) céginformációs és az elektronikus cégeljárásban közreműködő szolgálata által közétett információk szerint a cég tavalyi nettó árbevétele 33,255 milliárd forint volt, ami gyakorlatilag megegyezett az előző évi 33,242 milliárd forinttal. A cég mérleg szerint 8,675 milliárd forint veszteséget könyvelt el, a 2011-es 3,148 milliárd forintos veszteség után.

hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.