Hol nyílhatnak a vidéki kaszinók?
A vidéki kaszinók híre alaposan felkavarta az indulatokat, egyesek máris mutyit kiáltanak, mások értetlenül néznek, és megint vannak, akik már rögtön Excel-táblázatokat töltögetnek ki, számolva a várható nyereséget.
Érdemes lehet megfontolni, vajon hány kaszinót érdemes nyitni vidéken. Először is fontos kérdés, hogy mekkora koncessziós díjat kell fizetni. Magyarországon a régmúltban voltak vidéki kaszinók, többségük pocsékabbnál pocsékabb eredményességgel – írja az Ittapiros szakportál. A győri, kecskeméti kaszinókat többször is újranyitották, míg végre rájöttek, hogy a két városban nem lehet koncessziós alapon rentábilis kaszinót üzemeltetni, míg a többi városban már sokkal régebb óta nem üzemel játékkaszinó.
Ha Budapesten kívüli legnépesebb városok listáját nézzük (a fővárost azért kell kizárni, mert 2014. december 31-ig a jelenlegi koncessziók miatt itt nem nyílhat újabb kaszinó), akkor az első 10 a következő: Debrecen, Szeged, Miskolc, Pécs, Győr, Nyíregyháza, Kecskemét, Székesfehérvár, Szombathely, Szolnok
A lista utolsó két helyezettje nem éri el a százezer lakost sem, Szombathelyen 1992-ben már működött kaszinó (elég hamar be is zárt). A listát azonban nyugodtan ki lehet egészíteni Siófokkal (mint a Balaton fővárosa), Esztergommal (mint olyan Budapesthez közel eső város, amely nem Pest megyében van). Adott tehát tíz olyan város, ahol ilyen vagy olyan megfontolás alapján akár érdemes is lehetne kaszinót nyitni. Kérdés persze, hogy milyen konkrét szabályozás közepette?